Přirozené stárnutí už není takové tabu, jako bývalo, neznamená to ale, že by člověk měl hned rezignovat na péči. A tak než se plně smíříte s vráskami, snažte se jejich výskyt a hloubku eliminovat. Jde to! Držte se pěti pravidel a pleť se vám odvděčí.

Zdroj: Youtube

1. Čistidla

Ideálně nejen večer, ale také ráno, musí z tváře všechno pryč. Uvolňujete cestu následně použitým péčím všeho druhu. Ale je to vlastně i způsob, jak do kosmetiky propašovat tolik aktuální šetření. Protože pokožka bez zbytků make-upu, nečistot, vyloučených toxinů, potu a mazu vstřebá maximum blahodárných látek. Často se to projeví nejen zkrášlením, ale také spotřebou, protože pro ošetření vystačíte s menším množstvím krému a kelímky tak budou plné déle.

Rozum už je tedy pravidelnosti nakloněn, ale přirozená lenost stále číhá. Motivujte se tím, že vyberete produkt, který sedne na míru vašim zvyklostem. Například odličovadlo, které se smývá vodou a dá se zapojit do sprchování. Snadno se používá micelární voda a není jen jedna, různé varianty respektují typy pleti, například i citlivou, nebo posilují regeneraci pleti, což se při omlazování počítá. Nekonečné drhnutí řasenky řeší přípravek, který rychle rozpustí a odstraní i voděodolná líčidla.

2. Mimikry

Vrásky se ztratí pod vyhlazujícími primery. Jsou to lehoučké gely, které se nanášejí na krém v tenké vrstvě. Tvoří základ pro další líčení, ale vypadají skvěle i samy o sobě, protože odrážejí světlo. Optický klam vznikne i díky pudru s blur efektem. Představte si, že na svou tvář koukáte do zrcadla přes brýle, na které někdo dýchl. Ostrost vrásek zmizí. Zapracuje i tvářenka, která stáhne pozornost na sebe.

3. Séra

Slovo přidat je velmi důležité. Sérum totiž nenahrazuje péči krému. Pracuje jako jeho předskokan. Po použití předvede sílu aktivních složek ve vysoké koncentraci, které dopraví i do hlubších vrstev pokožky, a vyjede trasu pro další příděl. Ten si pokožka užije naplno, takže sérum přidá vlastní díl na omlazování, a ještě znásobí efekt krému.

Používání vás nadchne. Séra mají často gelovou konzistenci, která se snadno roztírá a velmi rychle se propojí s pokožkou. Nebojte se, že ovlivní vstřebávání následně naneseného krému, naopak. Zvlhčená pokožka ho vcucne jako houba, platí to všeobecně, například při pečování o tělo. Už první použití komba sérum-krém vede k hladší, svěžejší tváři. Při pravidelném používání se efekt nabaluje, což se projeví právě na ústupu vrásek. Jemné často mizí úplně, hlubší ztrácejí na výraznosti. Vítané jsou hydratační složky v čele s hyaluronem, vitaminové koncentráty i specialisté posilující tvorbu kolagenu.

4. Krémy

Už při prvním použití nového krému pokožka ožije a omládne, protože dostane na talíř neznámé dobroty, nebo známé, ale v jiné koncentraci či kombinaci. Péče se také liší konzistencí, a to se projeví na intenzitě vstřebávání.

Rychle zmizí jemné vrásky způsobené hlavně dehydratací, typickou pro zralou pokožku. Látky, které pracují na těch hlubších, potřebují více času, první větší efekt se projeví za 28 dní, které potřebují kožní buňky k obnově. Krémy pracují ve třech rovinách. Doplňují chybějící složky, například kolagen, ale také aktivují zlenivělé buňky. Současně tvář chrání, aby se stávající stopy času neprohlubovaly a nevznikaly nové. Využijte k pečování také noc. U silnějších krémů volte variantu pro citlivou pokožku, aby koncentrované látky nedráždily pleť. Očnímu okolí dopřejte speciální krém.

5. Masky

Většinu žen otravují vrásky kolem očí, nejvíce u vnějšího koutku, ze kterého se rozbíhají do vějířku. Nebývají hluboké, ale spíš četné, což naznačuje, že pod látkovou maskou některé úplně zmizí a ty výraznější se zkrátí. Spolehlivě vyhlazují tvář masky z celulózy. Jsou silnější, ale pružné, takže dokonale přilnou k tváři, což je někdy u textilních masek trochu boj. Nevysuší se během použití, takže celou dobu udrží vyrovnané prostředí, podporující vstřebávání aktivních látek. Dvojnásobnou trefu znamená použití blahodárné složky už k výrobě pevné části masky, například mořské řasy, proslulé posílením pokožky, na tu si vrásky netroufnou.

Článek vyšel v časopise Vlasta 1. 3. 2023.

Související články