Některé ohromující supervychytávky pro zkrášlování se neujaly. Teď mě napadá třeba řasenka, která vibrovala, a tím posilovala nanášení.

Nebo ta se „samobarvicím“ efektem, která při dlouhodobém používání trochu ztmavila řasy i po odlíčení. Myslím, že dost zapadla i souprava, kde bylo tělo řasenky s barvou zvlášť a k němu dva kartáčky, které se daly střídat podle toho, jestli třeba budete týden chodit do práce s civilnějším líčením, nebo se budete malovat jen večer mezi lidi a chcete pořádné mrkačky.

Zdroj: Youtube

Návraty

Žádná firma si, pokud vím, ještě netroufla vrátit se k historickému plivátku. Řasenka byla tuhá hmota v krabičce, a když jste ji chtěly povolat do služby, potřebovala navlhčit. Nejjednodušší byl plivanec. Pokud krabička nekolovala, bylo to i celkem hygienické. Patřil k tomu kartáček, vypadal jako zubní pro panenky. Celkově zdlouhavé, ale řasy parádní.

Přirozeně

Séra posilují růst a také vylepšují kondici řas, což se třeba projeví i větším množstvím pigmentu. Řasy jsou tmavší, silnější i na konečcích a někomu se začaly dokonce svůdně točit. Jenže chce to dodržovat návod, což obvykle je používání 2x denně.

Základna

Hodně záleží na tom, jak se o řasy postaráte večer. Ať už je líčíte, nebo ne, použijte čisticí prostředek. Moc oko nedrhněte, jenom nechte tampon po povrchu sklouznout s dostatečným množstvím péče, ať už to je mléko, voda, či gel. Ani mokrého čištění se nemusíte vzdávat, když vás z něj nepálí oči.

Olejovky

Kondici řas prospívá olej. Půl na půl jsou namíchaná dvousložková odličovadla, takže tam je dotek oleje snesitelný. Ale když natrénujete odličování olejem, zjistíte, že je rychlé, řasy nezůstávají na tamponu, mají objem, délku i lesk. Pro pohodu řas je důležitá také pohoda očního okolí. Krémujte a hlídejte především přísun hydratace.

Kouzlo

Transparentní gely umějí víc, než tušíte. Už jenom to, že řasy pročešete a oddělíte od sebe, jim dodá lepší vzhled. Mají tendenci slepovat se do trsů především v koutcích. Gel je zkrotí a leskem zvýrazní. Přídavek pečujících látek navíc.

PORADNA

  • Když potřebujete prodloužit život milované řasence, na pár dnů to jde. Použijte oční kapky. Ale nepřežeňte to. Kápněte dovnitř tak dvě, potom řasenku zcela zašroubujte, otevřete a vysuňte a znovu zašroubuje až na dno. Zkuste konzistenci a podle potřeby přikápněte.
  • Výrazný, ale přirozený efekt vznikne, když si řasenkou obarvíte jenom konečky horních a dolních řas, které jsou tenké a méně viditelné.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články