Začněte tím, že obrousíte povrch pokožky, aby mohla vykouknout nová, hladší, mladší a zářivější.

V drogerii pořídíte peeling na ruce podle svých finančních možností. Nebo použijte pleťový či tělový. Pleťový je jemnější, takže si můžete naplánovat obrušovací kúru 3x za sebou obden. Je to příjemné citlivé nebo hodně namáhané pokožce. Tělový peeling se obvykle používá na mokrou pokožku. Při aplikaci na ruce vodu nechte až na oplachování. Pokožku vydrhněte nasucho, věnujte se i okolí nehtů. Zkuste něco nového, naneste si na hřbety a horní plochu prstů slupovací masku. Po zaschnutí ji stáhnete jako rukavici. Pokožka se rozzáří a vylepší se hydratace.

Zdroj: Youtube

Vodní režim

Pro kondici rukou volte očistu, která respektuje pokožku, hodně vysušovanou nejen mytím, ale také používáním dezinfekce ve spreji a různých gelů. Jestli máte po umytí pocit, že se pokožka srazila a napíná se, odstranila se ochranná vrstva na povrchu. Hrozí ztráta vody a také se snadněji poškodí chemicky i mechanicky.

Rychlovka

S používáním masek na ruce je to stejné jako s pleťovými. Víme, že nám dělají dobře, ale nějak si na ně neumíme najít čas. Pro vychytanou péči, která má koncentrovaný dotek, stačí si umýt ruce, sednout si a strčit ruce do rukavic. Po kúře vitaminů a ořechového másla, podpořené teplem rukavic, svoje týrané ruce nepoznáte. Hladké bez práce.

A zase ta kůžička

Někdo má dobré geny, že při pravidelném krémování o nehtové kůžičce ani neví. Ale většina žen by na ni nejraději šla s bruskou, protože drží jako přilepená. Násilí na ni neplatí, naopak. Jděte na ni hebce a dvakrát. Po umytí rukou si ruce nakrémujte. Nebo použijte koncentrované sérum na okolí nehtů. Ale důležitý je krok dva. Přidejte trochu vazelíny, která vytvoří pečující pokličku a zabrání úniku blahodárných látek i hydratace.

Vychytávky

Od žen z mého okolí mi přistály tři aktuální otázky. Jaký krém brání vysušování rukou? Zkuste ten, který posiluje obranyschopnost složením pH 5. Co s pigmentovými skvrnami na rukou? Mazat bělicím krémem a na ven přidat ještě SPF opalovací péči. Co dělat, když se kůžička nechce pustit nehtu? Investovat do odstraňovače, který ji chemicky naruší, až potom ji mechanicky zatlačit.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články