Obvykle touhle dobou více chodíme v otevřených botách, kdy se kůže vysušuje a odírá. Jestli potřebuje zásah, poznáte jednoduchým testem. Přejeďte chodidlem po prostěradle, když bude noha zadrhávat, potřebuje povrch kůže obrousit.

Profi start

Začít sezónu pedikúrou v salonu se vyplatí. Nejenom, že bezpečně srovnají suché paty, ale také se věnují nehtům. Dají jim pěkný tvar, který už si během léta snadno udržíte. Teď se nehty nechávají trochu delší, než v zimě. Nevadí jim to, v zimních botách by se tlačily. Naopak, delší se v létě lépe lakují. Chcete-li ušetřit, vynechte v salonu lakování. I když je to škoda. Tak pečlivě si ho sami nevytvoříte a obvykle vydrží déle, než to vlastnoruční.

Jak často? 1x za 6 týdnů

Zdroj: Youtube

Čas broušení

Většina lidí si paty brousí až po koupeli. Jenže teď v létě se vysušuje především tenká vrstvička kůže, která je na povrchu. A tu nejlépe odstraníte suchým obrušováním. Když se do něj pustíte s pomocí brusky na domácí použití, je to rychlejší a rovnoměrnější. Jenom nepodlehněte tomu, jak snadno se s ní pracuje a nejděte moc do hloubky. Broušení nesmí bolet ani pálit. Potom by bolel každý krok a navíc podrážděná kůže se brání vytvořením ještě silnější vrstvy.


Jak často? 1 x za 2 týdny

Letní koupel

Zdá se, že by se koupel nohou hodila spíše do mrazivých dnů. Ale když si natočíte vodu kolem 37, bude příjemně osvěžující po náročném horkém dni. Ideální je mít vodu až nad kotníky. Určitě si ji vylepšete nějakou koupelovou solí. Buď specialistou na nohy, nebo pokud škudlíte a nebudete ji používat často, stačí koupelová sůl. A na relax i pár kapek sprchového gelu a oleje. Do vody můžete přidat i trochu citronové šťávy pro vybělení nehtů. Koupání stačí pětiminutové.


Jak často? Podle potřeby

Peeling na míru

Obrušování není moc oblíbená kosmetická procedura, ale je to škoda. U chodidel vám pomůže k hladkosti, když ho zařadíte do programu jednou týdně a dodržíte postup. Jaký si vybrat? Specialista na nohy má hrubší částečky. Pokud použijete tělový, nebo na ruce, postup zopakujte. Znovu se pracuje na suché kůži. Naberte do dlaně asi oříšek peelingu. Naneste krouživým pohybem na patu. Zbytek rozetřete na celé chodidlo, i na nárt a mezi prsty. Masírujte asi minutu. Jestli se peeling moc vsákl, nebo odrolil, přidejte ještě trochu. Ideální je opláchnout tekoucí vodou. Zakončete krémem.


Jak často? 1 x týdně

Zkrášlování

Když každé ráno použijete deodorant nebo antiperspirant na nohy, bude se kůže méně odírat a déle si udrží hladkost. Navíc už se do sprejů přidávají pečující látky, které hlídají pohodu, nejčastěji hydrataci. Krásu nehtů znásobí lak. Třeba jen bezbarvý, který se na denním světle hezky leskne. Nemusíte ho odlakovat, jen doplnit novou vrstvu, když se ošoupe. Stopy času jsou méně vidět také na světlejších barvách se třpytkami. A pozor, oloupaná barva ne nehtech nohou působí stejně špatně jako na rukách, i když je dál od očí.

3 rady navíc

  1. Barvu laku na nohou a rukou nemusíte mít stejnou. A není ani nutné, aby dokonale ladily. V létě vypadá lépe, když je ta výraznější dole, tedy na nohách.
  2. Do kufru na dovolenou u moře si přibalte pemzu. Je lehoučká a hodí se na uhlazení chodidel, přirozeně obrušovaných pískem.
  3. Gelový lak na nehtech nohou je krásný a na dovolenou praktický, ať už si přinesete ze salonu nebo vytvoříte doma. Ale pozor, při koupání se může odloupnout, proto si vezměte s sebou klasický lak stejné barvy na opravy.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, oprahdaily.com/beauty

Související články