A bude to ještě snadnější. Zamiřte v drogerii na místo, kde si kupujete svůj oblíbený denní krém. Je velmi pravděpodobné, že v celé kosmetické řadě najdete také sérum. I u levnějších značek, nejen u těch dražších. V rámci značky ovšem můžete také vybrat péči z jiné řady, která se soustředí na aktuální problém, kterým pokožka trpí. Například k hydratačnímu dennímu krému přibrat parťáka s liftingovým účinkem.

Zdroj: Youtube

Na startu

Jestli váháte, kam pleťové sérum zařadit, zapamatujte si pomůcku. Přišlo domů poslední, ale používá se první. Tedy v rámci pečování patří pod krém. Samozřejmě vždy na vyčištěnou pokožku. Ať už se líčíte, nebo ne, dodržujte pravidlo otevřít péči dveře a odstranit vše, co na tvář nepatří. Ideálně ve dvou krocích: čištěním gelem, mlékem či olejem a dotažením k dokonalosti a svěžesti pleťovou vodou/tonikem. Obličej čistěte i ráno, k tomu obvykle stačí po opláchnutí vodou jen pleťová voda.

Nastudujte to

Nehrajte si na suverénku a přečtěte si návod k použití na krabičce. Kdo vytvořil obsah, také nejlépe ví, jak s ním pracovat. Například jestli se účinek lépe projeví ráno, nebo se rozvine naplno během spánku. Nebo jestli potřebuje šanci dvakrát denně.

Kolik je akorát

Na první pohled je zřejmé, že lahvičky se séry jsou finančně náročnější. Obvykle zaplatíte dvakrát či třikrát víc než za krém ze stejné řady. Ani obsah neohromuje. Zatímco krémy mají balení 50 ml, séra bývají 30 ml, někdy pouhých 10 ml. Jenže sérum je velmi koncentrované a dávkuje se po kapkách. Proto také většina má praktické kapátko nebo úzký aplikátor. Podle konzistence séra a typu pleti obvykle stačí tři kapky na čelo a po dvou na každou tvář. Nos a bradu namažte tím, co zbyde po rozetření na dlaních. Přiberte krk a dekolt, obvykle vsáknou tři kapky.

S respektem

Mnoho pleťových sér má univerzální účinek. Ale pokud si všimnete, že nabízejí víc možností, například hydratační sérum variantu pro normální pleť a pro suchou pleť, vždy respektujte svůj typ pokožky. Zpříjemníte si používání a posílíte výsledek.

I pro muže

Pánové už se o pečování více zajímají a nestydí se to přiznat. Proto se vedle omlazujících krémů objevuje další stupeň v podobě pečujícího séra.

Poradna

  • Většina pleťových sér proniká do hlubších vrstev pokožky, proto mohou vyvolávat pocit, že vysušují nebo napínají pleť. Proto je nutná kombinace s krémem, který doplní péči na povrchu.
  • Přirozeně suchá pokožka ocení kombinaci s pleťovou vodou nebo květovou vodou. První se používá pod sérum, druhá jako osvěžující sprška navrch.

Tip na konec: aby bylo zase jasno

Pokud vám sluníčko zvýraznilo pigmentové skvrny, na nic nečekejte a nasaďte sérum, které je zredukuje. Dejte přednost péči, která má klinické a dermatologické testy prokazující účinnost a snášenlivost. Koupíte ji v lékárně. Díky vysoké koncentraci složení vás první změna k lepšímu potěší už za dva týdny.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články