Reálně si naplánujte, kdy líčení stihnete. Klidně si nastavte budíka. Když zapípá, svěřte to, co právě děláte, vhodnému náhradníkovi. Na tvorbu make-upu si najděte tiché a klidné místo. Získáte tím nejen na kráse, ale také si dopřejete trochu relaxace.

Zdroj: Youtube

Osvědčený základ

Spolehlivě zkrášluje řasenka. Na rozdíl od rtěnky ji nemusíte hlídat. Pro náročné, možná i emočně vypjaté chvíle se hodí řasenka, která odolává vodě a doteku. Pokud ji nemáte, naličte pouze horní řasy dvěma vrstvami barvy. Na konečcích na řasenku trochu zatlačte směrem k očnímu víčku, aby se řasy natočily. Dodáte očím hloubku.

Sólo pro tužku

Zkombinovat s řasenkou nebo nechat konturovací tužce sólo, obojí je efektní i snadné. Ať už vyberete černou klasiku, jemnější hnědé líčení, nebo výrazné barvičky. Tužku ořezejte do špičky. Udělejte linku na horním víčku, co nejblíže ke kořínkům řas. Začněte asi centimetr od vnitřního koutku. Rozetřete štětečkem, vatovou tyčinkou, ale jde to také prstem.

Třpytky nikdo nepřehlédne

Blýskání bude ve večerním světle vypadat skvěle. Oční stíny naneste aplikátorem nebo špičkou prstu na celé pohyblivé víčko. Rafinovaně působí, když jen naberete barvu na celé bříško ukazováčku a otisknete ho do středu víčka. Nezklamou vás třpytivé stíny v kovových odstínech, zlaté, stříbrné, bronzové. Jemněji působí perleťové.

Luxusní rudá

Červená barva patří k Vánocům, objevuje se na stužkách, ozdobách na stromeček, ale také je oblíbená při výrazném líčení rtů. Několik hodin vydrží, když si rty obkreslíte a vymalujete červenou konturovací tužkou, rozmažete špičkou prstu a přidáte balzám na rty. Bude se pomalu vytrácet. Stabilním společníkem bude i neslíbatelná tekutá rtěnka.

Jak na to

Před nanesením pohlídejte, aby byly rty suché a čisté, zbytky předchozího líčení nebo balzámu komplikují přilnutí barvy k pokožce a zkracují odolnost nalíčení. Nanášejte tekutou rtěnku v tenké vrstvě od středu rtů ke krajům, aby se nenahromadila v koutcích. Nechte ji alespoň minutu zaschnout, bez mluvení. Některé rtěnky mají jako přídavek pečující balzám. Ten je možné nanášet opakovaně.

Vyzkoušené triky

  1. Pod kompletním make-upem na celé tváři by vám mohlo být teplo, třeba při smažení řízků nebo tvoření jednohubek. Zkuste jen zamaskovat nedokonalosti tekutým korektorem.
  2. Když zjistíte, že máte konturovací tužku tupou, nechte ji před ořezáváním 15 minut v ledničce, aby tuha ztuhla a lépe se okrajovala.
  3. Jestliže se stane, že neslíbatelná rtěnka přece jen po delší době nevypadá dokonale, je lepší rty odlíčit a nalíčit znovu než se jen snažit líčení opravit.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com

Související články