Vzduch pomalu houstne podzimním smogem, takže už druhý den po umytí můžou být vlasy fuj. Slepené do pramínků, lepivé, bez tvaru. Vzdejte se stylingu nebo ho omezte na jeden. Když použijete tužidlo nebo lak na vlasy, vytvoří na vlasech povlak. Přilepí se na něj prach, nečistoty, ale také mastnota z vlasové pokožky. Lak večer z vlasů vyčesejte kartáčem. Objem posílí stylingový sprej, lehčí než pěnové tužidlo.

Zdroj: Youtube

Základna

Delší vlasy trápí to, že se od hlavy rychle mastí, zatímco konečky se vysuší. Hodně to závisí na stavu vlasové pokožky, která tak reaguje například na nevhodný šampon. Silně čisticí a odmašťující pěna způsobí, že se pokožka snaží vytvořit silnou ochrannou vrstvu, kterou z velké části tvoří tuk. Vystresované kořínky nemají sílu poslat výživu až do konečků. Vyberte typ šamponu, který neobsahuje dráždivé složky a hlavu zklidní. Také přiberte do mytí vlasů kondicionér, a to důsledně po každém šamponování, jednou týdně si najděte čas na masku.

Jak na to

Pohlídejte si důkladné oplachování všeho, co při mytí hlavy použijete. Před nanášením kondicionéru a masky vlasy vysušte. Zkuste tenhle trik – pořiďte si do koupelny mikrovláknový hadřík, vlasy vyždímejte prsty a konečky vysušte hadříkem. Podle stavu vlasů klidně masku a kondicionér zkombinujte v jednom mytí. Mezi mytími dopujte konečky sérem. Když si vyberete bezsilikonové, nezatíží vlasy.

Ve finále

Druhý den vylepší objem vlasů suchý šampon. Ale nasměrujte ho jen tam, kde je ho třeba, tedy učešte pěšinky a stříkejte jen ke kořínkům, ať vlasy nepřetížíte. Třetí nebo čtvrtý den už se to obvykle neobejde bez culíku či drdolu. Vlasy moc neutahujte, naopak u kořínků podpořte objem natupírováním. Culík vypadá nejlépe ve středu hlavy. Víc nahoře je dětinský a dole zase utahaný. Naopak drdol umístěte na dolní hranici vlasů, aby působil mladistvě. Nesnažte se o dokonalost a nechte z něj vykukovat volné pramínky.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články