Heslo zní: mazat. Alespoň jednou denně. Když použijete tělové mléko na noc, zklidní se podráždění pokožky a dodané aktivní látky podpoří přirozenou regeneraci, která probíhá během spánku. Večer obvykle bývá na pečování více času a klidu. Ale pokud si na něj najdete pár minut po ránu, vylepšíte ochrannou vrstvu pokožky a díky ní snadněji odolá odírání pod vrstvami oblečení. Nejvíce trpí dekolt v zajetí roláku, dále místa, kde se pokožka ohýbá, tedy lokty a kolena. Také holeně, pokud nosíte bundy ke kolenům, čelí mrazu pouze chráněné tenkou látkou kalhot. Těmto partiím dopřejte ještě jednu vrstvu mléka navíc.

Související články

Na dotek

V zimě se zamyslete nad konzistencí kosmetických produktů. Při častějším používání oceníte, když se snadno nanáší a rychle vstřebávají. Zkuste spreje, které vytvoří na povrchu pokožky tenký film. Bez námahy se rozetře nadýchaná tělová pěna. Tělová mléka se vyrábějí v tekutějších variantách, nezapomeňte je před použitím důkladně protřepat, především pokud obsahují oleje.

Související články

Lekce péče

Produkty pro péči o tělo bez obav kombinujte. Kdykoliv to půjde, alespoň jednou týdně, spojte nanášení s masáží. Ideálně po koupeli, kdy je pokožka uvolněná, prohřátá a mírně vlhká. Intenzivní tělové máslo na ní roztaje a delším dotekem teplých dlaní, pomalým klouzáním a jemným tlakem posílíte nejenom vstřebávání, ale také tok lymfy. Odvádí z pokožky škodliviny a brání otékání. Novým zážitkem se stane použití tuhého masážního oleje, například s relaxační vůní levandule.

Bez čekání

Výživné tělové mléko nemusí lepit, když je v něm přídavek chytře vybraného oleje v ideálním množství. Složení obohacené sezamovým olejem se velmi rychle vstřebá beze stop. Díky oleji se pokožky jen tak nepustí.

Poradna

  • Při krémování rukou začněte na hřbetech. I když nemáte ten pocit, více trpí suchem. Oříšek krému rozetřete třením hřbetů a horní strany prstů o sebe, až potom krém rozetřete na zbytek rukou pohybem jako při mytí. Tak se dlaně neutopí v mastnotě a krém se rychleji vstřebá.
  • Marnivost je v péči o ruce vítána. Klidně ráno používejte lehčí hydratační krém a večer sáhněte po intenzivnější konzistenci i složení.

Související články

Tip na konec: okamžité zklidnění

Zima pořádně trápí pokožku, která už má od přírody nějaký problém. Extrémně suchá, přecitlivělá, atopická nebo ekzematická se projevuje na kritických místech svěděním. Odolat a nepoškrábat se je těžké. A často i dotek tělové péče stav zhorší. Volte proto krémový sprej s aktivními složkami účinkuje za 60 vteřin a působí i 6 hodin

ZDROJ: časopis Vlasta, https://www.healthline.com/health/dry-skin