Většině z nás vlasy o prázdninách narostly a dostaly zabrat, takže mají sklon k vysušování nebo jsou poškozené a lámou se. A proto se vyplatí zkrácení. Ideální může být právě mikádo, které je aktuálně nejvíc trendy podzimní sestřih.

Ubrat a nafouknout

Když řeknete v kadeřnictví zkrátit, počítejte s tím, že přijdete asi o pět centimetrů. Díky tomu se vlasy odlehčí a přiblíží se k přednímu trendu letošního podzimu – parádnímu objemu. Trošku jako v devadesátkách, kdy se objem tvořil střihem, tupírováním a lakováním. Nezříkejte se ničeho podle typu vlasů.

Zdroj: Youtube

Dobré rady pro lesk a objem (nejen) pro mikádo

  1. Hitem mytí vlasů je nepoužívat na vysušování froté ručník, ale bavlněné tričko nebo mikrovlákno. Znamenají šetrnější dotek.
  2. K podzimu patří padání listů ze stromů. Ale často se k nim přidají i vlasy. Na nic nečekejte a vylepšete kondici pramínků speciální výživou v tabletkách.
  3. Používaly jste na osvěžení pramínků v létě suchý šampon? Na podzim s ním můžete posílit objem účesu. Nastříkejte do dlaní a vmasírujte ke kořínkům.

Italský bob

Ano, Italky ho mají v oblibě, protože má šmrnc a vypadá dobře v různých úpravách. Ať už ho necháte po umytí jen volně uschnout na vzduchu a trochu navlníte pomačkáním prsty, nebo vyfoukáte dohladka a podpoříte hladkost i objem, vždy bude vypadat dobře. Typický je tupý střih kousek pod bradou, jednotná délka kolem celé hlavy, včetně ofiny. Dalo by se říct podle velkého hrnce.

Prodloužená

Ženštější styl takzvaný LOB, tedy long bob, nechává konečky vlasů hladit ramena. Prodloužená délka jim dodává eleganci, ale trochu ubírá na nadýchanosti. Hlavní roli dostává textura. Vlasy opečované do hloubky výživnou/regenerační kosmetikou mají luxusní lesk. Nebo si nastudujte návod, jak jim vnutit volné vlny přes noc pomocí velké natáčky. Nepotřebuje horko, tak pramínky šetří.

Ofina

Na podzim se budou nosit dva styly. Velmi strohý a geometrický, tedy kratší ofinka, která ladí s jednotnou délkou mikáda, jež ovšem vyžaduje pravidelný střih a obvykle každodenní úpravu, a ležérně a mladě působící ofina à la opona. Ta se kombinuje s pěšinkou uprostřed hlavy a vlasy sestřiženými kolem obličeje.

Podzimní paleta

Mikádo s jednoduchým střihem dává vyniknout barvě vlasů. Hitem podzimu je fialová a červená. Jestli si na ně netroufnete, koukněte po čokoládové. Samozřejmě, ani šedivá není zakázaná. Udržovat ji dá zabrat, protože vám nepromine zanedbávání. Šedé pramínky méně odrážejí světlo, působí matně, hrubě a účes neudržovaně. Ke každému šamponování přidejte kondicionér, který uhladí povrch vlasů a zvýší jejich lesk.

Zdroj: vlasta.cz thezoereport.com bangstyle.com

Související články