Vyměňte nůžky za pilník, protože nehty zkracuje šetrně. Netlačte na něj a používejte středně hrubý – medium – na hrubší a pak soft na jemnou práci.

Zdroj: Youtube

Při třepení se držte délky do tří milimetrů. Tvarujte nehet podle špičky prstu, na okrajích jemně zaoblete. Nezbrušujte strany nehtu.

Do koupelny

Většina problémů s nehty souvisí s nadměrným vysušováním. To se často děje při mytí rukou. Pro domácí mytí zvolte emulzi, která respektuje přirozené pH. Nehtům prospěje, když budete mít na umyvadle kartáček, a když přijdete zvenku, pořádně vyčistíte také prostor pod nehty.

Trik s odlakovačem

Variantu bez vysušujícího acetonu už kupují asi všechny ženy. Vezměte si větší balení odlakovače a nešetřete množstvím, aby se navlhčil celý tampon. Přiložte ho na nehet, aby ho pokryl po celé ploše, přimáčkněte a napočítejte do třiceti. Pak s ním trochu pohněte, ucítíte, jestli „plave“, jestli už lak povolil. Jestli ne, ještě přidejte druhou třicítku. Setřete rozpuštěný lak jedním tahem od lůžka ke špičce nehtu. Drhnutí polosuchým tamponem sem a tam nehet namáhá. Praktické jsou napuštěné tampony.

Zobání

V zimě si vylepšete jídelníček tabletkami. Co je dobré pro vlasy, to se hodí i nehtům. Nečekejte změnu za týden, i když mnohokrát se stane, že uvidíte vylepšení nehtů dřív než pramínků, třeba za tři týdny. Trochu otravné je, že nesmíte vynechávat, nastavte si třeba budík. Ceny doplňků si prohlédněte na internetu nebo je tam rovnou kupte. V lékárně se vám může stát, že vám nabídnou ty nejdražší.

Jistota

Kondice nehtů se rodí v nehtovém lůžku. Tam směřujte koncentrovanou olejovou péči. Alespoň jednou týdně při pravidelné manikúře.

Ranní start

Možná si budete chvíli zvykat, ale začínejte den krémováním rukou. Dejte si krém na noční stolek a udělejte to jako první věc, když se probudíte. Podpoříte tím také zdravý a pěkný vzhled nehtů.

PORADNA

  • Možná vás to překvapí, ale proti třepení zabírá také lakování. Právě teď se vyplatí mít nehet hezky obalený, a tím chráněný před výkyvy počasí i mechanickým odíráním.
  • Inspirujte se v salonech. Správné vrstvení je bezbarvý podkladový lak, dvě vrstvy barevného a krycí nadlak. Pečující bezbarvý stačí v jedné vrstvě a nemusíte odlakovávat, jen obnovovat. Přetřete také hranu nehtu. Říká se tomu uzamčení a prodlužuje lakování a posiluje ochranu nehtu.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články