Být slavnou ženou se na jednu stranu může zdát jako sen, na druhou se to ale rychle může stát noční můrou. Jste totiž každý den na očích veřejnosti, médií, kolegů a dalších, kteří hodnotí váš vzhled. A to bez ohledu na to, jak moc je či není důležitý. Když je člověk mladý, je péče mnohem snazší než s přibývajícími roky. Slavné ženy v tom ale umí chodit a často stačí jen drobnost, kterou si do své rutiny můžete zařadit i vy.

Zdroj: Youtube

Rty nade vše

Začněme hezky od úsměvu, protože to je šperk každé ženy, jak se říká. A kdo je jím proslavenější více než Julia Roberts, kterou mají všichni zafixovanou i po více než třiceti letech jako Pretty Woman? Její tajemstvím je, že téměř nikdy nevynechává bezbarvý lesk. Rty vypadají mnohem šťavnatěji a nikdy nejsou suché.

Za svůj úsměv by se mohla schovat i Cameron Diaz. Ta, na rozdíl od Julie Roberts, sází na barvu a nebojí se výrazných odstínů červené, a navíc matné. Zkuste to také! Ovšem pozor, pokud se chystáte nosit červenou rtěnku přes den, uberte pak na zbytku líčení. Hodí se to zejména pro ženy, které mají výrazné oči, které už nepotřebují příliš další péče a postačí jen řasenka. Na druhé straně jestliže si rády líčíte oči, pak vsaďte spíše na nude odstíny, jako nosí Penelope Cruz.

Oči nepodceňujte

Líčení očí si užívá také Sarah Jessica Parker a vyvrací tak teorii, že spodní linky jsou minulostí! Dbejte ale na to, aby byly opravdu tenké a pohlídejte si, aby nezašly hluboko do vnitřního koutku oka, kde by pak mohly způsobit nevzhledné tmavé ospalky. A jestliže se chystáte na nějakou party a chcete oči skutečně zvýraznit, vsaďte na trik, který pomohl sbalit i Bena Affleca!

A tím jsou opravdu výrazné řasy. Na to, abyste docílily takového looku, musíte buď mít opravdu husté kartáče, anebo si dopomoct nalepovacími. Buďte ale opatrné, velice rychle byste z šik kočičích očí mohly sklouznout k lacinému pohledu. Vždy si tedy volte tu umírněnější variantu, a dostanete se na ideální množství.

Vlasy si zaslouží péči

Vlivem změny hormonů dostávají pořádně zabrat vlasy. Klesá hladina estrogenu a progesteronu, což má za následek, že vlasy mohou začít řídnout a zpomalí se jejich růst. Uvědomují si to i slavné krásky, které si na své hřívě zakládají, protože dlouhé vlasy považují za svou ozdobu. Než to s nimi vzdáte a ostříháte se, zkuste investovat do kvalitních vlasových masek, jako to dělá Heidi Klum. Klíčový je také správný sestřih. Jestliže vlasy řídnou, dopřejte jim trochu úlevy tím, že je prostříháte. Dodá jim to objem, podobně jako herečce Marcii Cross.

Razantnějším řešením, jak se poprat s ubývající kvalitou vlasů, je samozřejmě krátký sestřih, který je oživí a vás omladí. Své o tom ví Naomi Watts, která nosí rozkošné mikádo. To oceníte mimo jiné i v těchto vedrech!

Zdroj: Časopis Vlasta, Vlasta.cz

Související články