Na nákupu

Doby, kdy se prodávala jediná pudrová tvářenka, byla růžová a říkalo se jí zdravíčko, jsou dávno pryč. Ale neděste se, v aktuální nabídce se neutopíte. Udělala jsem malý tahák, se kterým vyrazíte do drogerie nebo parfumerie dokonale připravené.

Zdroj: Youtube

Konturování

Pudrovka je stále oblíbená. Rozšířila se paleta barev a síla pigmentů. Kromě osvědčeného nanášení na tváře se začala používat na celý obličej pro contouring, tedy konturování. Místo labutěnky, tedy mini polštářku, nebo plochého štětečku, který často bývá součástí balení, investujte do kvalitního štětce. Jenom tak vytvoříte přirozený efekt.

Konzistence

Krémová nebo tekutá tvářenka je super. Především pro sušší pokožku, na které pudr trochu drhne a mohl by udělat barevné mapy. Ale chce to trochu cviku při roztírání. Raději než jeden velký bod udělejte malé tečky, snadněji se rozprostřou a propojí s pokožkou.

Barva

 • Pro základní použití stačí růžová a světle/středně hnědá (bronzová).
 • Růžovou vyberte podle tónu pleti, pokud máte chladný tón, hodí se starorůžová, pro teplejší pak veselejší pink. Obvykle mají tvářenky polomatný efekt. Ale klidně si troufněte na mírný třpyt, odráží se od něj sluneční světlo a omlazuje.
 • Hnědou, až bronzovou mějte pro konturování nebo zdůraznění opálení. Tady se raději zářivým efektům vyhněte.
 • Červená je pro pokročilé. V podobě krémové nebo tekuté tvářenky oživuje, omlazuje, také zastoupí rtěnku a dá se použít i pro zajímavý efekt na oční víčka.

Cena

U tvářenek klidně jděte do levných kousků z drogerie. Hlavně pokud si nejste jisté, že je budete používat. Ale jinak můžete z tvářenky udělat královnu své kosmetické taštičky. Koupit si ji v parfumerii, třeba od vyhlášené značky. Bude mít luxusní pouzdro a zrcátko.

Jak na to

Zásadní vliv na to, jak tvářenka sedne celému líčení, je pořadí. Vždy ji dávejte až jako poslední: make-up, oči, rtěnka, tvářenka.

 1. Štětcem zatřepte, aby se oddělily štětiny. Můžete ho také přejet dlaní, jako když ho hladíte, nahoru a dolů. Otočte štětcem v tvářence a oklepněte nadbytek pudru.
 2. Usmějte se, položte štětec na nejvyšší bod tváře, tzv. jablíčko.
 3. Dělejte kroužky a pomalu je zvětšujte. Když zůstane obrys nanesené barvy příliš viditelný, rozmažte ho prstem do ztracena.

Shrnutí: výbava

 • Štětec na tvářenku/blush
 • Štětec na pudr/powder
 • Tvářenka pudrová růžová/broskvová/se třpytem
 • Tvářenka pudrová bronzová matná
 • Tvářenka tekutá červená
 • Velké zrcadlo

Pozor!

Tvářenku přidat můžete, ale ubírá se těžce. V obalu působí barva vždy tmavší než po nanesení na pleť. Umělé světlo bere barvám sytost, proto nanášejte tvářenku vždy na denním světle. Pro doladění efektu tvářenky potřebujete vidět celou tvář. Kapesní zrcátko se na líčení nehodí.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články