Mezi super přeborníky, kteří uhlídají půvab i ve vánici, patří především mandlový, olivový, meruňkový. Mandlový vede top list univerzální péče. Užívá se i pro přecitlivělou pokožku, dokonce pro hýčkání miminek. Pokud si ho koupíte ve verzi lisování za studena, skvěle se vstřebává a vynikne jeho hlavní bonus - lehký dotek, bez zanechání mastné stopy, ale silný účinek. Když si na olej posvítíte, ukáže se, že je bohatý na vitamíny A, E, F a minerály draslíku, vápníku nebo hořčíku. Tyto látky pracují jako ochrana i regenerace pokožky. Povolat do služby můžete také další oleje, například olivový nebo meruňkový. Samozřejmě i hlídač mládí – olej arganový.

Související články

Program od rána do večera

S lahvičkou oleje si vystačíte na celovíkendové pečování. Ráno na vyčištěnou tvář, ještě mírně vlhkou, rozdělte pár kapek, po dvou na čelo a třech na tváře. Nosu a bradě, které jsou přirozeně mastnější, bude stačit přetření naolejovanýma rukama. Nezapomeňte ani na ošetření krku a dekoltu, těm přidělte čtyři kapky. Olej roztírejte směrem ze středu tváře ven. Na krku zdola nahoru proti směru zemské přitažlivosti. Večer použijte olej jako odličovadlo, nebo čistidlo. Ať už si na horách budete tvořit make-up, nebo ne, pečlivě očistěte celou plochu obličeje. Navlhčete vatový tampon, kápněte na něj tři kapky. Začněte u očí. Jemným pohybem přes zavřené oko od vnějšího koutku k vnitřnímu očistěte pokožku. Na druhé oko použijte další tampon a třetím vyčistěte čelo, tváře, nos a bradu. Tím se pokožka příjemně zklidní po namáhavém dni. Olej zastoupí efekt nočního krému a během spánku posílí přirozenou regeneraci. Druhý den tvář lépe odolá útokům okolí.

Související články

Pod ochranou

Zatímco k moři si balíme opalovací krémy bez váhání, na víkendové radovánky na horách se tubou s SPF vybaví málokdo. Přitom na vrcholu štítů jste sluníčku blíž, než na pláži. A samozřejmě se paprsky ještě odrážejí od sněhu. Kromě spáleného nosu, nebo dekoltu, když je krásně a dokonce i teplo a rozepnete si bundu, hrozí problémy neviditelné, ale o to horší. Nadměrné slunění urychluje stárnutí, ale také se v pokožce sčítá a vede od přecitlivělosti, alergiím až vážným kožním diagnózám. Takže snad strach o půvab tváře i zdraví společně vás donutí zajít si pro opalovací krém. Nespokojte se s ničím menším než SPF 30, máte-li citlivou pokožku či zralou, berte rovnou 50.

Související články

Jak na to?

Liší se letní a zimní ochrana? Minimálně. Opalovací krém v zimě můžete vypodložit denním krémem či olejem, silnější vrstvu unesete, to by v létě nebylo moc příjemné a tvář by se pod pokličkou potila. Teď vytvoříte kombinaci vrstvení, něco jako svetr a bunda, takže pokožka odolá nejen slunečním paprskům, ale i mrazu a větru. S opalovacím krémem nešetřete. Místo roztírání do ztracena ho spíš nanášejte v tenké vrstvě. Pokud budete na svahu celý den, dejte si krém do kapsy a kolem 14 hodiny vrstvu obnovte. Ovšem nenechávejte ho tváři déle, než je nutné. Hned po příchodu do chaty si obličej vyčistěte.

Zdroj: Vlasta.cz, https://www.nyp.org/patients-and-visitors/advances-consumers/issues/10-tips-for-protecting-your-skin-in-the-cold-weather