Noste čepici, vaše vlasy to ocení! Správný šampon nestačí, důležitá je očista a nadstavba

Lucie Fendrychová | 8. 2. 2023

Právě teď musíte do pečování o vlasy zapojit rozum. Nasadit čepici a přidat také něco kosmetického pod ni.

Začněte od pokožky hlavy, na základech velmi záleží. Nejvíce jí ubližujete při mytí, což by vás možná nenapadlo. S nečistotami a případnými zbytky tužidel, laků a dalšího stylingu totiž odplavujete i blahodárný přirozený film, který ji udržuje v pohodě. Teď v zimě je odhalená pokožka obzvlášť zranitelná. Když ztratí rovnováhu, začne svědit nebo se mastit. A kořínky omezí výživu pramínků. Vlasy zhrubnou, ztratí lesk, nebo dokonce vypadávají.

Zdroj: Youtube

Očista s bonusem

Vyberte šampon na míru aktuálnímu problému. Zapůsobí přímo na problém hlavy, například upraví nadměrné maštění. Uleví se jí už po prvním použití a efekt se násobí při dlouhodobém používání. Spotřebujte alespoň jedno balení šamponu, které vydrží obvykle měsíc.

Už během mytí se dá vylepšit také stav pramínků, například zapracovat na poškozených částech. Mezi spolehlivé opraváře patří keratin.

Jak pečovat o muže, aby si nevšimli, že o ně pečujeme
Kosmetika

Jak pečovat o muže, aby si nevšimli, že o ně pečujeme

Jemné vlasy, které ještě více připlácne k hlavě čepice, posílí objemové šampony. Působí na pramínky už od kořínků, kde se nadýchanost vytrácí nejrychleji, ale vlasy nezatíží.

Kadeřníci doporučují v zimě mytí vlasů omezit. I jeden den navíc se počítá. Nevzdávejte se spolehlivého pomocníka – suchého šamponu, i když jste možná někde četli, že vlasům škodí. Žádné vědecké testy to zatím neprokázaly. Pokud si vyberete šampon s přírodními složkami, hlava to přežije. Zvlášť když použijete tento trik: po použití vlasy profoukněte fénem nastaveným na studený vzduch. Přebytečný šampon, který by mohl pokožku hlavy dráždit, se odfoukne. Navíc tím podpoříte i jeho druhý efekt, zvětšení objemu vlasů.

Na problematickou pokožku jedině přírodní kosmetika
Doporučujeme

Na problematickou pokožku jedině přírodní kosmetika

Nadstavba

Jestli bojujete s elektrizováním vlasů, přidejte po každém mytí kondicionér. Obvykle létají vlasy s nedostatkem hydratace. Kondicionér vytvoří na povrchu vrstvu, která vodní zásoby ohlídá. U vlasů delších než k ramenům a pravidelně barvených zapojte i vlasovou masku. Jednou týdně. Okamžité zkrocení elektrické svatozáře zvládne nesmývací péče, rozetřená v dlaních a následně na vlasy.

Chyby v péči o vlasy: podceňujeme výběr šamponu a týráme je horkým vzduchem
Krása

Chyby v péči o vlasy: podceňujeme výběr šamponu a týráme je horkým vzduchem

SOS zimní maska na vlasy: Jak ji vybrat a používat
Krása

SOS zimní maska na vlasy: Jak ji vybrat a používat

To nejhorší nakonec: padání vlasů. Protože má spoustu důvodů, neexistuje jen jeden způsob, jak ho zastavit. Nejlepší pověst mají koncentrovaná tonika, tedy vlasové vody. Ovšem musíte je brát jako ozdravnou kúru a používat podle návodu, často denně a minimálně měsíc. Efekt pojistí tabletky s látkami, které pramínkům prospívají, ale těžko se dopraví do těla jen z jídla, například zinek.

ZDROJ: časopis Vlasta, autorka je kosmetická redaktorka

Tagy čepice pokožka