13 chyb v péči a tipy, jak je změnit:

1 POD SLAMÁKEM

Vzdušný slamák nebo baseballová čepice z přírodních materiálů patří mezi hvězdné letní ochránce. Brání před přímým grilováním slunečními paprsky. Vlasy nestahujte do gumičky, ale raději je pod pokrývku zamotejte do volného drdolu a připněte sponkou.

2 RYCHLOVKA

Jakmile začnou vlasy slámovatět, což se projeví tak, že nejdou rozčesat, nasaďte masku. Hydratace je vítána, rostlinnými složkami ještě více.

Základní rada: Umyté vlasy před nanášením masky prosušit ručníkem. Kde je voda, tam není místo pro péči.

3 BARVA

Pokud opravdu nepřežijete druhou půlku prázdnin bez barvení, důsledně si naneste barvu jen na odrosty, na zbytek vlasů ne.

Zdroj: Youtube

4 PĚNA

Ušetřete pramínky před horkým vzduchem z fému. Po umytí vlasy na dvě minuty volně zatočte do turbanu z ručníku. Potom je v protisměru růstu, přehozené přes hlavu, načechrejte od kořínků. Až budou téměř suché, do dlaně stříkněte objemovou pěnu a do vlasů ji vmačkejte po celé délce. Nechte doschnout.

5 NA KONEČKY

Nečekejte, až se začnou třepit. Pokud máte vlasy k ramenům a delší, používejte koncentrovanou speciální péči. Dokáže ovšem také hodně vylepšit i narušené vlasy.

Jak na to: Ruce si před použitím namočte, rozetřete v dlaních pár kapek péče a vlasy s nimi uhlaďte v poslední čtvrtině délky. Pročešte hřebenem, aby se dokonale pokryly.

6 KONDICE

Když necítíte pohodu vlasové pokožky a ani pramínky vám nedělají radost, povolejte do služby multifunkční nesmývací péči. Uleví hlavě a nablýská pramínky. Díky spreji vlasy nepředávkujete a účes nezplihne.

7 PĚŠINKA

Pokud se vám ještě nestalo, že jste si spálili pokožku na pěšince ve vlasech, buďte rádi. Není o co stát. Když reálně hrozí nebezpečí, natřete si odhalené místo opalovacím krémem s faktorem SPF 30 a víc. Na už podrážděnou pokožku platí okamžitě zklidňující osvěžující pleťové mlhoviny. Noční pohlazení pěšinky zvládnou vyživující rostlinné oleje.

8 PRODLOUŽENÁ

Suchý šampon chrání hlavu před odmaštěním, které by jí hrozilo nadměrným mytím. Když ho budete používat častěji, vždycky před novou dávkou tu předchozí z vlasů vyčesejte kartáčem.

9 HLÍDAČ

Vlasy drží na hlavě díky kořínkům a je logické, že když příliš padají, právě tam potřebují posílit. Koncentrovaná séra, která se nanášejí na vlasovou pokožku, vylepší vlasům šanci zůstat na hlavě déle, být v lepší kondici, a mají i preventivní efekt.

Tip: Po nanesení přidejte masáž, která podpoří vstřebání i efekt. Není to nic složitého, jenom napodobíte pohyb, jako když si při mytí hlavy prsty napěňujete šampon.

10 ÚČES

Jak vypadat pěkně na výletě či u vody i večer, když jdete na večeři do hotelu nebo na promenádu? Vlasy rozdělte pěšinkou uprostřed hlavy. Do délek vetřete trochu nesmývací péče, ale klidně i balzámu na vlasy. Vyčesejte culík v horní části, otáčejte ho kolem vlastní osy, dokud nevytvoří drdůlek. Do kříže připněte sponkami k hlavě. Večer vlasy rozpusťte a pročesejte prsty. Vzniknou ležérní plážové vlny.

11 ÚČES

Konec prázdnin odstartujte návštěvou kadeřníka. Obětováním pár centimetrů vlasů je připravíte, jestli teprve na dovolenou jedete, nebo oživíte, pokud už máte radovánky za sebou. Profík vám i doporučí, čím si vylepšit aktuální domácí péči podle stavu vlasů.

12 NOC

Delší pramínky mají tendenci tvořit kvůli nočnímu pocení zacuchané dredy. Pokud spíte na zádech, rozdělte vlasy na dvě poloviny a na stranách volně zapleťte do culíčků. Pro spaní na boku a břiše klidně upleťte culík jeden, začněte nízko na krku. Konec culíků nestahujte klasickou gumičkou, ale raději nějakou s látkovým potahem.

13 ŠAMPON

Jak vidíte na dobové reklamě z roku 1931, už tehdy ženy věnovaly pozornost výběru šamponu. V létě se hodí kombinace jemnosti a důkladnosti, jak u mycích látek, tak u těch pečujících.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články