1. Kontrast stylů

Aby to nebyla nuda, je občas třeba vybočit ze své komfortní zóny. Jste-li zapřisáhlá romantička a ani v pokročilém věku se nehodláte vzdát šatů s volány a krajkové blůzky z roku raz dva, využijte sílu kontrastů a oblečení z jasně vymezené škatulky posuňte maličko jinam. Jeden příklad za všechny – k šatům s jemným květinovým potiskem a volánkem u kolen si oblékněte navrch kožený křivák, budete sexy a přehnaně dívčí look získá trochu jiné grády.

2. Kombinace barev

O síle barevného ladění tón v tónu píšeme opakovaně. Ono to zkrátka funguje, v outfitu se nic netluče a jednotlivé tóny se opticky slévají v celek. Pokud však chcete zaujmout kombinací různých barev, dodržujte základní pravidlo: teplé barvy (červená, žlutá, oranžová…) k sobě a studené (modrá, zelená, fialová…) jakbysmet. Ty neutrální, kam řadíme třeba bílou, černou, béžovou a šedou, můžete libovolně kombinovat mezi sebou, ale i s jakoukoli z ostatních barev. Ano, někdy nekontrolovaný mix vypadá úchvatně, ale divočinu radši přenechejte „týnkám“ a vy se držte toho, co vám bude slušet.

3. Rovnováha proporcí

Zachování rovnováhy proporcí, to je nutnost pro jakýkoli typ postavy. Když si „nahoru“ natáhnete něco hodně objemného, třeba over size svetr nebo volnou tuniku, spodní část outfitu by měla být úzká. Slim kalhoty, pouzdrová sukně, legíny… A stejně tak i naopak – k uplému tričku si raději oblékněte kolovou sukni nebo kalhoty se sámky v pase či do gumy. A rovnováhu zkuste udržet nejen, co se týče střihu, ale i délky oblečení. K šatům po kotníky funguje kratší bolérko nebo bundička, ke kratší sukni (mini nezmiňuji záměrně, na ní už asi moc nefrčíte) zase delší projmutá košile nebo top s rantlem pod zadek.