Pokud se neřadíte mezi sběratelky, ale máte kabelky ráda, určitě víte, že je pár typů, bez kterých se v životě neobejdete, ale vlastně by vám mohly stačit. Tím není myšleno, že vydrží desetiletí, ale když se nějaká opravdu „utahá“, pořídíte si nějakou další skalní a v podobném duchu. Na které kabelky tedy nedáme dopustit?

Důležitá je kvalita a nadčasovost. Drahá kabelka většinou nikdy nevyjde z módy a vy ji umíte nosit přesně s daným typem oblečení. Důležitá je velikost a co nejuniverzálnější barva a tvar. Právě díky tomu vás kabelka hned tak neomrzí a vy ji budete nosit léta. A kdyby vás začala nudit, stačí ji ošetřit a „zazimovat“, uvidíte, že za pár sezon se vám po ní začne stýskat a rozjedete spolu módní party nanovo.

1. Univerzální kabelka do práce

Ideálně černá, pevnějšího tvaru a velikosti, aby se do ní vešla lejstra. Notebook ne, ten nosíme zásadně v jiném zavazadle, v batohu nebo speciální tašce. Řeč je o kabelce, za kterou se nemusíte stydět, když máte obchodní jednání a sedí s vámi v nóbl restauraci. Měla by být kožená, tedy na první pohled kvalitní. Taková kabelka se dá nosit elegantně na předloktí nebo přes rameno. Kožená kabelka získává léty patinu, nikde se moc neodírá a její podšívka je také „držák“. Koneckonců, podle zpracování podšívky okamžitě poznáte, zda se nejedná o fake. Naopak koženková kabelka se rychle odře na spodních hranách a je to na ní zkrátka vidět.

2. Vycházková kabelka

Dříve v našem výběru tahle kabelka nebyla, ale za poslední roky získala na velké oblibě. Máme na mysli messengera, tedy menší kabelku s dlouhým popruhem, která se nosí napříč přes trup. Popruh mívá často vyměnitelný, abyste si mohla s jejími variacemi pohrát a ladit ji ke zbytku oblečení. Opět – sázíme na černou nebo tělovou, kterou unosíte se vším. Sluší sportovním teniskám i bagančatům a na procházky je jako dělaná. Důležité je, aby se do ní vešel mobil, peněženka, klíče a kapesníčky.

3. Psaníčko na večer

Některé ženy se dokážou perfektně „oháknout“ do divadla, do opery nebo na večírek, ale výsledný dojem zabijí tím, že si vezmou kabelku na běžné nošení, a celý outfit tím shodí. Na jakoukoli slavnostní příležitost je téměř nezbytné zvolit psaníčko do ruky, maximálně u jednoduše střižených šatů může být psaníčko na úzkém řetízku přes rameno. Až si budete vybírat nadčasové psaníčko, opět raději zvolte klasicky černou nebo nude barvu, ty se totiž neokoukají. Doplnit je pak můžete nějakou metalickou variací, ale ta se nehodí ke všemu.

4. Kabela „weekend bag“ na cesty

Taška, se kterou zvládnete víkend u příbuzných nebo v hotelu, pobyt v lázních nebo v horším případě v nemocnici, hodí se i jako příruční zavazadlo do letadla… Zkrátka kabela takové velikosti, že se vám do ní vejdou věci na pár dní. Supluje menší kufřík a vypadá skvěle, hlavně si ji můžete hodit přes rameno a nemusíte po kočičích hlavách drncat kolečky od kufru. Ideální je samozřejmě kožená, která vydrží a působí luxusně.