Převlékání je samo o sobě nepříjemné, natož v době, kdy je venku něco kolem nuly a vy jste nabalená jako pumpa, přičemž v obchodě je přetopeno a vy si musíte těch několik vrstev sundat a zase nandat, a to několikrát. Někdy to po pár pokusech, kdy vám vybraný kousek nesedí dvakrát nejlíp, vzdáte, někdy si řeknete, že je úsudek ovlivněný nepohodlím, a nákup zrychlíte tím, že danou věc zaplatíte a delší zkoušení necháte na doma. Kolikrát se vám už stalo, že pak před vlastním zrcadlem litujete nákupu?

7 nejčastějších chyb, kterých se na sobě dopouštíte ve zkušebních kabinkách

1. Vezmete si do kabinky jen jednu velikost

I když jste si naprosto jisté, jakou máte velikost oblečení, vezměte si pro jistotu do kabinky kousek o jednu velikost menší i větší. Velikosti se u výrobců liší a i střih může ovlivnit, která z velikostí vám bude lépe sedět. A není horší situace než se vysvlečená zase obléknout, pobalit tašky a jít si ke štendru vybrat jinou velikost oblečení. V lepších obchodech s vámi spolupracují prodavačky, které vám jiné oblečení rády do kabinky donesou, ale v řetězcích na to nemají kapacitu a často ani náladu.

2. Máte na sobě nevyhovující spodní prádlo

Krajkové sexy prádlo je samozřejmě krásné, na nakupování ale není příliš praktické. Krajka se nehodí pod všechno oblečení, může ho i trochu deformovat. Stejně tak i vyloženě sportovní podprsenka s pevnou gumou a širokými ramínky překříženými na zádech nedá vyniknout střihu nové halenky. Chystáte-li se na nákupy, oblečte si raději klasickou hladkou podprsenku s kosticemi v béžovém odstínu.

3. Zapomínáte na boty

Zkoušíte si pracovní kostýmek s teniskami? Kalhoty, které mají ideální délku k teniskám, ale mohou s podpatky udělat pěknou neplechu. V některých obchodech s byznys módou mají v kabinkách boty na podpatku k vyzkoušení nebo si můžete boty vybrat v regálu, i když si je nechcete koupit, pomůžou vám při správném výběru délky nohavic nebo opticky napoví, zda vám šaty budou slušet i s lodičkami. Když není k dispozici žádná z možností, stoupněte si na špičky!

4. Nenapadne vás si v novém oblečení sednout

Ve většině kabinek je k dispozici lavička nebo malá židlička. Neslouží jen jako odkladiště kabelky, měla byste se v novém outfitu posadit a prohlédnout se v zrcadle. Jedině tak zjistíte, jestli ze sukně nevyčuhuje, co nemá, košile se při pohybu nerozepíná na nepatřičných místech a z elegantního rozparku není rozptylovací prvek pro kolegu sedícího vedle vás na poradě.

5. Nezkontrolujete si záda

Pohled zepředu vypadá úžasně, ale podíváte se v kabince i na to, jak v nových šatech vypadáte zezadu? K tomu jsou určena pohyblivá zrcadla. Pokud v kabince nejsou, vyjděte ven a zkontrolujte vše z větší vzdálenosti ve velkých zrcadlech.

6. Nepočítáte s tím, že vás zradí světlo

Prostory kabinek bývají navrženy tak, aby vám oblečení maximálně slušelo. Zužující zrcadla jsou samozřejmostí, někde můžete narazit i na jinak zbarvená světla, která mohou změnit odstíny oblečení. Prohlédněte si kousek ještě mimo kabinku, vyvarujete se tak nákupu červené sukně, která bude doma zářivě oranžová.

7. Nezkusíte se vyfotit

Tahle chyba vlastně chybou není, my starší si už dostatečně věříme a víme, co nám sluší, ale když jste nerozhodná a vybíráte mezi dvěma poměrně drahými kousky, není od věci si udělat selfie. Nebojte se v zrcadle vyfotit, foťák je totiž nekompromisní a nikdy nelže. Zjistíte tak, jak na vás oblečení doopravdy vypadá, pohled zvenčí je průkazný. Nehledě na to, že fotku můžete poslat kamarádce nebo dceři a dostat tak zpětnou vazbu, víc očí víc vidí.