Nemusíte mít tělo supermodelky, aby vám to v černé slušelo. Ale mýtus, že tahle barva všechno skryje, nesmíte vnímat absolutně. V černé se možná ztratí nějaká ta břišní pneumatika, povislé paže nebo povolený zadek, ale ani tahle barva není všemohoucí. A vzít si na sebe obeplé černé minišaty v domnění, že se opticky smrsknete na velikost, kterou jste měla v pubertě, není to pravé řešení. K černé je třeba přistupovat jako ke kterékoli tmavší barvě a ctít řemeslo. Paradoxně se totiž právě na ní nejvíc pozná, jak kvalitní střih jste zvolila a zda látka odpovídá ceně.

Extravagantní pojetí

Černá barva je mystická. A dramatická. Neupírejte jí tento rozměr, právě naopak. Chcete-li být v černé nepřehlédnutelná, oblékněte si třeba dlouhé šaty rovného střihu s výraznými ramenními vycpávkami nebo volánovými rukávy, na nohy obujte subtilní sandálky a celý outfit vyšperkujte luxusní kabelkou tón v tónu a nepřehlédnutelným kloboukem. K tomu stačí dokonalý make-up, nezbytná je rudá nebo temně fialová rtěnka – a úspěch je zaručen.

Struktura hraje hlavní roli

Tónování komplet do černa si žádá strukturované materiály. Oblékněte si třeba černé kaliopky se saténovým lampasem a navrch zvolte maxi svetr protkaný jemnými luxorovými vlákny. Přes rameno velkou ledvinku, na hlavu baret a na nohy černé kanady s kováním. Uvidíte, že se za vámi všichni otočí. Nebo si pořiďte šaty z černého úpletu a k nim si oblékněte kožený křivák nebo vestu s třásněmi. Pokud budou mít šaty stojáček, vyčesejte si vlasy a účes podtrhněte dlouhými řetízkovými náušnicemi nebo velkými kruhy do uší.

Černý denim

Tmavá džínovina je stabilním prvkem našich šatníků už několik desetiletí. Skvěle vypadá i džínový komplet, pod kratší bundičku můžete obléknout dlouhou krajkovou tuniku a denim tak trochu zjemnit. Nosí se černé džínové overaly, s lodičkami na vysokém podpatku a zdobným černým psaníčkem nešlápnete vedle. Zabodujete i ve skládané sukni, širokých nohavicích a džínové vestě ke kolenům. Hrubou riflovinu vždy odlehčete nějakým lehčím doplňkem – hedvábným šátkem, saténovou blůzkou, průsvitným dvouvrstvým topem… A nezapomeňte na černé brýle, šátek do vlasů a šperky.