Dokola, dokola…

Mohlo by se zdát, že vám kolová sukně přidá na objemu, ale pokud zvolíte správnou délku, ideálně dlaň pod kolena, a hlavně vysoké podpatky, efekt může být překvapivě působivý. K tomu jednoduchý upnutý vršek a příjemný nositelný model je na scéně. Samozřejmě sedne těm, co mají štíhlý pas.

Řasení a volány

Kvůli optimální linii zvolte sukni s řasením, které má od pasu dolů delší záševky. V záhybech se schová nejeden faldík a povislé břicho, nehledě na to, že pružná řasená sukně je také velmi pohodlná k nošení. A ta s volány? Proč ne. Volánky totiž nemusí být vyloženě romantické, ale mohou fungovat jako elegantní zakončení klasické pouzdrové sukně. Mají jeden velmi praktický přínos – v pouzdrové sukni zakončené volánem se vám bude lépe běhat po městě.

Se zipem

Postranní zip na sukni má mnohostranné využití. Opticky zeštíhlí postavu a poslouží i jako nastavitelný rozparek. Může kopírovat šev sukně nebo být všitý úhlopříčně, časté jsou i zipy ve středním švu, ať už na předním díle, nebo vzadu.

Klasické pouzdro

Jako jsou pouzdrové šaty nezbytnou stálicí dámských šatníků, tak si pozornost zaslouží i stejně střižené sukně. Mohou je nosit ženy s podsaditou postavou, zvláště využijí-li mocnou sílu geometrických potisků, které dokážou rozbít objemnou celistvou plochu. Do noty vám zahraje i moderní zvýšený pas a délka těsně ke kolenům.

Na vlně plisé

I když bylo plisé pár let passé, vloni se s ním doslova roztrhl pytel. Rukávy na blůzkách, plizované živůtky a boa jsou spíše záležitostí na večer, ale plizované sukně jsou běžnou součástí dámské garderoby. Působí mladistvě a svěže, přestože je nosily už naše praprababičky. Nebojte se oživit retro modely a dejte jim šanci. Ve správné kombinaci sedne i těm s kily navíc.

Nadčasová klasika

Kožené sukně tady byly v různých střihových úpravách vždycky, od kratičkých minisukní až po sukně v délce ke kotníkům. Letos vede především zkrácený áčkový střih, často s rozepínáním na knoflíky po celé délce sukně.

Krajková romance

Krajka coby sexy materiál musí být podložená elegantní podšívkou, ať už v kontrastní barvě, nebo tón v tónu. Celokrajkové sukně se hodí spíše pro večerní příležitosti, ale když se vám podaří vychytat doplňky a party dojem trochu shodit, můžete si v krajce vykračovat i do práce. Ale pozor, na kilech krajka spíš přidává.