Sportovní šaty můžou být jen jakousi variací na prodlužené triko nebo mikinu, ale některé bavlněné modely mají i elegantní střih a vy si je tak můžete bez ostychu obléknout i do práce. Záleží jen na tom, jak vám budou sedět a hlavně slušet.

Vychytejte detaily

Sportovní šaty mohou být ozvláštněné výraznými lemy, nápisy a potisky, ale i zajímavou podšívkou. Nosí se jak křiklavé barvy, tak i šaty v jemných pudrových tónech nebo černá či bílá klasika. Atraktivní jsou také mikinové šaty s kapucí, rolákem s paspulkou a vázací tkaničkou. Všechny šaty z pružného materiálu mohou mít navíc spodní široký rantl. Dají se nosit přes legíny nebo k džínám, a když se trochu oteplí, tak i na holé tělo a s odhalenýma nohama. A až se dostatečně oteplí, mohou přijít na řadu šaty à la dlouhé tílko, zpoza kterých může vykukovat sportovní podprsenka v kontrastním barevném provedení.

Se spadlým pasem a podkasané na bocích

V šatech, které mají všitou paspulku v pase, si můžete pomocí tkaničky nebo stuhy regulovat zvýraznění pasu. Když se trochu nadlábnete, necháte je v rovném střihu, jakmile se budete chtít blýsknout souměrnou postavou s útlým pasem, stáhnete tkaničku. Jak jednoduché… Když paspulka není přímo v pase, můžete se rozhodnout, zda zvýrazníte přímo pas nebo necháte paspulku spadnout na boky a svrchní díl šatů podkasáte. Díky podkasání můžete maskovat povislé bříško, nevýrazný pas a tukové polštářky v oblasti beder, zároveň se v takovém střihu nebudete potit.

Související články

I na délce záleží

Stejně tak si můžete pohrát s délkou šatů. U volnějších rovných šatů, které nemají všitý tunýlek, stačí použít tenký pásek nebo šálku a přepásat je tam, kde potřebujete. Vrchní díl pak trochu podkasat a nechat splývat přes. Nechcete-li příliš odhalovat kotníky a lýtka, nechte šaty volně, maxi střihy frčí. A pokud víte, že jsou vaše nohy i nad koleny k sežrání, noste vysoké rozparky nebo rovnou zkracujte.

Zdroj: vlasta.cz