Už pár let v kosmetickém světě frčí různé báze, tedy zkrášlující podklady. Samozřejmě že je najdete také mezi řasenkami, buď jako druhou část kouzelné hůlky, nebo samostatně. Jedná se o bílé či béžové hmoty, to aby existovala kontrola, zda dostatečně a kompletně pokryly řasy, jinak barvit není jejich úkolem a často po nanesení úplně zprůhlední. Báze tvoří první krok líčení a má hlavní úkol: znásobit efekt následně nanesené řasenky, tedy prodloužit a zahustit řasy. Ovšem přídavek pečujících látek prospívá růstu řas a také je chrání. Není nutné měnit způsob odličování, naopak, někdy podkladová vrstva očistu usnadňuje, zvlášť u odolnějšího líčení. Pro maximum péče nanášejte bázi pečlivě co nejblíž kořínkům řas, ale jinak řasy potřebují pomoc hlavně na konečcích, kde jsou oslabené a často téměř neviditelné. Po krátké chvíli na zaschnutí pokračujte řasenkou.

Efektně

Nejčastěji kupujeme řasenky, které budují objem, určitě znáte jejich označení VOLUME. Ale tohle vlastně umí každá. Vrstva barevné hmoty zvýrazní spolehlivě, a pokud jedna nestačí, dá se efekt posílit vrstvením. Pamatujte na výše zmíněný fakt, že přifouknout potřebují řasy především na koncích, zkuste druhou vrstvu přidat jen od poloviny řas ke konečkům. Náročnějším úkolem řasenek je prodlužování. Vyžaduje speciální složení, které využívá látky se schopností držet pohromadě, například přírodní vosky či pryskyřice. Nečekejte centimetry, ale i milimetr udělá viditelnou změnu. Kromě objemu a délky toužíme také po řasách natočených do obloučku, usnadňuje to speciální prohnutý kartáček. Hodí se také vyživující a ochranné látky. Pokrok technologií umožňuje protlačit do malé tubičky řasenek maximum, takže bez dlouhého přemýšlení se dá sáhnout po kousku multifunkčním.

Moderně

O špičku žebříčku oblíbenosti letos zabojují řasenky, které tvoří pořádné mrkačky, ale mají odlehčené složení, takže vytvořený objem řasy nezatíží. A také výrobky s přírodními látkami a v obalech, které respektují životní prostředí.

Bez chyby

● Zlozvyk, který asi nikdy nezmizí, je pumpování kartáčkem po rozšroubování. Pohyb míchající složení prospívá jen tekuté kosmetice, třeba make-upu. Do řasenky tím jen vháníte vzduch a krátíte tak její životnost. Také vytvoříte na štětečku chuchvalce barvy, které udělají na řasách žmolky. Barva při otevírání vytvoří ideální vrstvu na štětinkách. Když se na řasy nepřenáší, je to signál, že řasenka dosloužila a žádným pumpováním ji k životu neprobudíte. Líčení zbytkem barvy udělá zmíněné žmolky, slepí řasy a během dne se vysuší a odrolí pod oko.

● Neotírejte nadbytek barvy o vnitřní okraj řasenky. Během líčení tam bude vysychat a při zavření se dostane zpátky. Pokud je řasenka nová a obaluje barvou kartáček moc, radši vězměte papírový kapesník a kartáček po něm zarolujte.