V případě, že sáhnete po balonovém střihu oblečení, musíte obzvlášť pečlivě vybírat ostatní kousky, které outfit doplní. Máte-li nějaké to kilo navíc, a to především ve spodních partiích, abyste nevypadala jako vzducholoď, je třeba přemýšlet i o doplňcích. K nadýchané balonové sukni natáhněte jednoduchý, nejlépe uplý vršek – strečové triko, projmutý rolák nebo jednoduché tílko, k topu s balonovými rukávy pouzdrovou sukni nebo lehce splývavé kalhoty rovného střihu.

S klučičí postavou se dá čarovat

Máte-li rovnou, chlapeckou postavu a úzká ramena, i pro vás jsou balonové rukávky ideální volbou. Ale to, co vám přidají v ramenou, je potřeba vyvážit i ve spodních partiích. Takže k takovému topu přidejte třeba kolovou sukni, která zvýrazní štíhlý pas, ale postavu proporčně vyváží. Pokud vás zaujaly šaty rovného střihu s nabíranými rukávy se sámky v ramenním švu, přepásejte je širokou stuhou nebo páskem, opět tak zvýrazníte pas. Slušet vám budou i harémové kalhoty dole do gumy, které přidají na stehnech a bocích a opticky z vás udělají kus ženské.

Zakryjte břicho a ukažte nohy

Trápí-li vás větší bříško a disponujete-li tzv. předozadním rozměrem, budou vám slušet balonové šaty, které mají řasení na bocích a zužují se cca dlaň nad koleny. Vyniknou tak vaše štíhlé nohy a v objemnějším střihu šatů se schovají nevzhledné špeky. V tomto případě pak volte jednobarevný pevnější materiál bez výrazných potisků a hlavně neutrální barvy, v neonkách nebo pudrových tónech byste vypadala jako nafukovací balonek.