Ano, ne každý barevný odstín sedí všem… Ale zavrhnout barvy jako takové by byla škoda. Stačí je přizpůsobit svému color typu a zůstat u střízlivého a slušivého střihu, který dokonale zamaskuje případné nedostatky postavy a přednosti naopak vypíchne. Důležité je zohlednit barevnou typologii. Jste jarní, letní, podzimní nebo zimní typ? Pro výběr vaší nejpříhodnější barvy je klíčová barva vlasů a pleti.

Zdroj: Youtube

Jarní typ

Jarní typ mívá obecně světlou pleť s broskvovým nádechem, blonďaté až světle hnědé vlasy, modré, zelené nebo oříškové oči a kůži, která se rychle opálí do červeného podtónu. Máte-li bledou až průsvitnou pleť a vlasy plavé nebo se zlatavým nádechem jdoucím mnohdy až do červena, vybírejte si teplé, jasné a zářivé barvy se žlutým podtónem. Obloukem se vyhněte studeným modrým tónům – šedé, bílé nebo tmavě zelené. Vám bude slušet broskvová, lososová, meruňková a tyrkysová.

Letní typ

Pro letní typ je typická pleť v barvě porcelánu, světlé vlasy s popelavým podtónem, růžové rty a tmavě modré či šedé oči. Dobře se opaluje a pleť často zhnědne do olivova. Co se týče barev, je lepší zvolit studenější odstíny modré, zelené, šeříkově fialové, růžové, kakaově hnědé či šedé.

Podzimní typ

Podzimní typ se slonovinovou nebo broskvovou pletí, rezavými nebo kaštanovými vlasy a modrýma či zelenýma očima má sklon k tvorbě mateřských znamének a málokdy se pěkně opálí. Podzimnímu typu s hnědými vlasy s odlesky do zlatova či červena sluší všechny teplé zemité tóny – od hnědé, oříškové, olivové, khaki až po petrolejovou.

Zimní typ

Zimní typ má rovnoměrně světlou nebo naopak tmavou pleť, tmavé vlasy a oči v odstínech hnědé nebo tmavě šedé, výrazné červené rty a rychle se opálí do hnědého odstínu. Zimnímu typu se světlou až chladně olivovou pletí a černohnědými vlasy sedí jasné chladné barvy, ostře bílá, černá, rubínová, šarlatová, sytě růžová, modrá a zelená.

Podřiďte svému barevnému typu i výběr doplňků

Pokud si s barvami dvakrát netykáte a stálicí vašeho šatníku je černá a šedá, odvažte se alespoň při výběru doplňků. I ten můžete podřídit barevné typologii, zvláště v případě šperků, šátků, čepic a klobouků. Ty by měly korespondovat s vaším obličejem a dodat vaší tváři jas.

Zdroj: vlasta.cz

Související články