Připravte se na letní sezónu včas a vyberte si nové, zářivé kousky, ať už v kamenných obchodech nebo na e-shopech. Zaměřte se na ty nejkrásnější náušnice, náhrdelníky, prstýnky a náramky z chirurgické oceli, z pravého stříbra a zlata, nebo sáhněte po bižuterii. Hlavně ať jsou hezky barevné, s pravými kameny, korálky nebo sklíčky.

Nemusíte zruinovat konto

Šperky nemusejí být nutně z drahých kovů. Nerezová ocel, mosaz, bronz, tombak, alpaka, nádherné syntetické kameny a polodrahokamy, to vše tvoří základ naší peněžence přístupné bižuterie, která si se šperky z vzácných kovů v ničem nezadá. Musíte tedy samozřejmě brát v potaz to, zda nejste na některý z kovů citlivá. Proto než se pustíte do velkých nákupů, zkuste si pořídit třeba jen kousek, vyzkoušejte, jak se kamarádí s vaší pokožkou, a pak můžete směle pokračovat dál ve vybavování vaší šperkovnice.

Vsaďte na náušnice s kamínky a korálky

Na scénu se vrací masivní kruhy, náušnice s kamínky nebo korálky či nestárnoucí perly, jejichž úspěch se nejvíce začal psát v sedmdesátých letech. Výrazné a barevné kamínky vždycky zaujmou a vyladěné s topem nebo šátkem kolem krku určitě zabodují. Stejně tak i v kombinaci s jednoduchým, stroze střiženým oblečením v neutrálních barvách, tak dostanou ještě větší prostor. Když k takovým náušnicím použijete podobně barevně laděnou rtěnku, podtrhnete jejich zdobicí efekt.

Chirurgická ocel je voděodolná

Na léto jsou ideální šperky z oblíbené chirurgické oceli. Jsou vhodné i pro citlivou pleť náchylnou k alergiím a hlavně jsou voděodolné. Nemusíte si je tedy sundávat, ani když si jdete zaplavat do moře či do bazénu. A to je v létě k nezaplacení! Zdobit vás budou i při různých sportovních aktivitách, zvládnou s vámi všechny běžné denní činnosti.

Hra barev je k nezaplacení

Barevné šperky skvěle doplní jakýkoli jednoduchý outfit, jsou hravé a odvážné. I když se nejlépe cítíte v černé a šedé nebo tlumených tělových barvách, barevné šperky váš styl ozvláštní a dodají mu potřebný šmrnc. A to se, hlavně v létě, počítá. Ve svitu slunečních paprsků vypadají skvěle šperky zdobené třeba barevnými zirkony, které rozehrají třpytivou duhovou hru, kterou nikdo nepřehlédne.

Vrstvení nám sluší

Trend, který je „in“ po celý rok, ale v létě obzvlášť vynikne, je vrstvení šperků. Kombinovat a vrstvit lze všechny typy šperků – prstýnky, náhrdelníky i náramky. Ideální jsou tenké a nepříliš zdobené šperky, které můžete doplnit něčím výrazným. U náhrdelníků vypadá dobře kombinace různých délek, které se nepřekrývají, ale dají všem vyniknout. Kombinovat lze zlaté i stříbrné šperky s různobarevnými kameny, čím pestřejší paletu zvolíte, tím lepší. Některé šperky v sobě dokonce efekt vrstvení nesou a jsou od výrobce rovnou kombinované v setu nebo jako jeden jediný šperk vzniklý spojením několika typů.

Zdroj: Vlasta.cz Ornamenti

Související články