Zelená je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na ni prý napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Modrá je zase barvou moře a oblohy, je hluboká, chladná a rozvážná. Je konejšivá, pomáhá relaxovat, ale umí být i záhadná a hypnotizující. Vybízí nás k rozjímání, meditaci a zklidnění.

Zdroj: Youtube

Zelená a modrá, pro blázny dobrá?

Takovým hláškám už je jednou provždy konec. Generacemi zatracovaná kombinace zelené a modré prolomila bariéry a v obchodech i na přehlídkových molech válcuje jiné, daleko stabilnější barevné kombinace. A kdy jindy se zahalit do barev oceánu od hlavy až po paty, než právě v době letního parna a dovolených?

Modrá v kombinaci se zelenou upoutá na první pohled

Obě barvy sluší plavovláskám, stejně jako brunetkám a zrzkám, záleží jen na vkusu každé z vás. Nebojte se použít více odstínů modré a zelené v rámci jednoho outfitu. Tyhle barvy plynně přecházejí jedna v druhou a stejně jako vlny na moři i ony dokážou měnit tónování s každým miniaturním pohybem. Sluší především lehkým splývavým látkám, jako je šifon, hedvábí, satén a viskóza. Protože jde o velmi výraznou kombinaci barev, volte raději rozevláté jednoduché střihy bez zbytečných variací, právě zde na sto procent platí, že v jednoduchosti je síla.

Jakou barvou tohle silné duo doplnit?

Modrozelená až tyrkysová vypadá skvěle ve spojení se zlatavou a měděnou. Pokud jste si pořídila modrozelené šaty, obujte k nim zlatavé střevíčky s kovovou sponou nebo řetízkem kolem kotníku. Zaměřte se také na šperky, ty v odstínech zlatavé na pláži vyniknou. Smalty nebo pravé kameny, např. vltavín, smaragd, akvamarín nebo safír, na opálené kůži zazáří. Ale nemusíte nosit drahé kameny, spoustu parády naděláte i s levnější bižuterií, přitom se nebudete muset bát, že svůj oblíbený kousek v moři nebo na pláži ztratíte.  

Zdroj: Vlasta.cz

Související články