Už se ochlazuje a mizí pocit žízně, ale v kvalitním pitném režimu pokračujte. Pravidelné pití v menších dávkách, které protéká tělem jako lesní potůček, ale nedělá ze žaludku rybník, udržuje pokožku hydratovanou ve všech vrstvách, takže se neolupuje. Jedné vodě se ovšem vyhněte – chemicky upravené v bazénech. Vysušuje do hloubky, takže se tvoří šupinky a vytrácí se s nimi pracně získaný pigment.

Druhá vlna

Pokud budete mít šanci ještě bronz přikrmit, přivolejte k ruce opalovací péče, které mají nižší ochranné faktory, olejové složení a přídavek beta-karotenu. Šetrně aktivují nové dobarvení, uberou totiž paprskům na síle, ale současně podpoří rovnoměrnou pigmentaci. Také ohlídají, aby se pokožka na slunci nevysušovala. I na konci léta myslete na fakt, že kromě opálení slunce také urychluje stárnutí pokožky. Přirozeně se ochrání přibližně dvacet minut, pak už si zakládáte na pigmentové skvrny, hluboké vrásky a ztrátu pevnosti a pružnosti pokožky.

Specialista

Péči po opalování rozhodně do skříně nezavírejte. Stejně tak skvěle, jako se starala po dni stráveném opalováním o zklidnění, regeneraci a vývoj bronzu, bude pracovat také na jeho prodloužení. Tělové mléko, gel či sprej spotřebujte až na dno a klidně si v sezónních slevách pořiďte ještě jedno balení za super cenu. Důležité je pravidelně mazat. Vstřebání a účinnost posílíte, když ošetříte pokožku ještě mírně vlhkou po sprše či koupeli.

Mazaně

Hydratovaná pokožka ztrácí opálení pomaleji. Pro ranní start se hodí hydratační tělová mléka, například s osvědčenou kyselinou hyaluronovou, nebo s přírodními výtažky z aloe vera či okurky. Pokud se odpoledne pokožka začne napínat a objeví se šupinky, chce to rychle přidat druhou vrstvu, aby se vysušování neprohloubilo. Když to nejde, zvolte večerní nátěr a silnější péči, která posílí zásoby hydratace a přirozenou regeneraci pokožky, která probíhá, když spíte.

Za vyzkoušení stojí sprchové oleje. Možná vám ze začátku bude trochu chybět bohatost pěny sprchového gelu, protože tvoří spíše mléčné emulze. Ale hydrataci pokožky, důležitou pro údržbu opálení, plní skvěle. Brání vysušování už při mytí a i o opláchnutí zanechává ochrannou vrstvu, která má dlouhodobou výdrž.

Broušení žádáno

Když se na opáleném těle udělají nerovnoměrné skvrny, zkroťte je peelingem. Že obrousí také bronz není pravda, pigment leží v hlubší vrstvě, naopak, odloučením našedlých suchých šupinek se barva pokožky srovná a znovu vynikne. Prohloubí ji samoopalovací péče. Na tmavším podkladu méně hrozí, že si naděláte skvrny. Také se dá přidat barvu jen tam, kde se vytvořila světlejší místa, třeba se tam hůře opaluje. Nebo na světlé skvrny, které vznikají tam, kde se spálíte. Pokožka totiž vyhodnotí následky jako poškozenou kůži a rychle ji oloupe včetně pigmentu.

3 tipy pro pozlátko tváře

  1. Přidejte do svých kosmetických rituálů hydratační pleťové sérum. Má koncentrované složení, které zpomalí vytrácení bronzu, a navíc posílí účinek následně naneseného krému, takže se zvýší celkový blahodárný dopad pečování.
  2. Vyplatí se na tvář si koupit speciální samoopalovací krém. Narozdíl od tělového mléka má lehčí konzistenci a často i postupné vyvíjení barvy, takže se s ním snadno pracuje. I na rychlé natírání se vyplatí mít speciální rukavici. Nebo si ruce předem nakrémujte, potom zbytky péče smyjte mýdlem a teplou vodou. Samoopalovací krém na tvář se rychle a bezpečně dá nanést navlhčenou houbičkou – blenderem.
  3. Bronzovací pudry v aktuálním období bodují. Ovšem protože po létě je opálená pokožka sušší, mohly by dělat po nanesení na tváři barevné skvrny. Vyplatí se použít jako podklad dvojkombinaci sérum krém, ideálně tváři přilepšit jednou týdně maskou. Na zvýraznění přírodního opálení lépe sednou bronzery s lehkým třpytem. Nebo matný pudr naneste na celou tvář, krk a dekolt a dotvořte dotekem rozjasňovače plochy, kam se rádo opírá sluníčko, hlavně na hranu lícních kostí.

Zdroj: https://vlasta.cz https://goldenstatetanning.com

Související články