Existuje nekonečné množství způsobů, jak nosit šálu. K zimní sportovní bundě si šálu uvážete zcela jistě jinak než k elegantnímu kabátu. Někdy si můžete pohrát s uzly a propletenci, jindy se zahalit do širokého šálu úplně celá a vystrčit tak maximálně nos.

Splývavý vodopád

Dlouhou šálu si přehoďte zezadu přes krk tak, abyste na pravé straně měla konec kratší a na straně levé zase o kus delší. Podle toho, jak je šála dlouhá, omotejte delší konec jednou nebo dvakrát okolo krku, dokud levý konec nebude krapet delší. Cíp levého konce pak zasuňte na pravé straně krku pod omotanou šálu a je hotovo.

Zamotáno kolem dokola

Šálu omotejte zezadu jednou okolo krku tak, abyste na obou stranách měla stejně dlouhé konce. Vezměte levý konec a shora ho dvakrát omotejte okolo levé strany smyčky, která vám vznikla okolo krku. To samé zopakujte na pravé straně. Vznikne vám nádherný a nezvyklý pletenec alias twister, který dokonale vyladí váš outfit. Omotané konce můžete trochu povytáhnout a nařasit nebo tento úvaz vytvořit ze dvou tenčích kontrastních šál, jen je do sebe zamotat a při úvazu postupovat stejně.

Uzlováním do kruhu

Kruhovou, spojenou šálu coby nákrčník můžete vytvořit i z klasické dvoucípé šály. Zavažte na obou koncích uzlíky a šálu přehoďte zepředu dozadu tak, aby konce s uzlíky splývaly na zádech. Vepředu na hrudníku šálu uprostřed přetočte a vzniklou smyčku přetáhněte přes hlavu. Vznikne vám tak klasická kruhová šála, navíc bude vypadat právě díky smyčce a uzlíkům atraktivně.