Posledních pár sezón byla bílá stálicí také zimních kolekcí, ale co si budeme povídat, v plné kráse zazáří s příchodem prvních slunečních paprsků, když odhodíme přebytečné svršky. Jelikož jde o barvou s nejširší škálou odstínů vůbec, můžete si pohrát i s tónováním v rámci jednoho jediného outfitu. Není totiž vůbec na škodu tóny namixovat. Tedy samozřejmě v případě, že jde o originální a původní barvu textilie a ne její zapranou „šmuckoidní“ verzi. To snad ale pozná každý amatér!

Experimentujte, ale s mírou

Díky tomu, že je bílá v pravém slova smyslu minimalistická, je možné s ní trochu experimentovat v rámci střihů. Romantika v podobě krajek, volánků a fiží jde s bílou ruku v ruce, stejně dobře si rozumí i s pilíři šatníku, jako je košile nebo basic tričko.

Ovšem bílá se stále více snaží zasáhnut i do oblasti extravagantních střihů, které pracují s jednou velkou plochou a tu rozbijí třeba jedním až dvěma extrémními a vyztuženými volány, stojáčkem, který zakrývá celou bradu, nebo manžetami končícími na úrovni konečků prstů, případně ještě lépe s okrajem dlouhých nehtů. Tyhle výstřelky si bílá užívá a nesmírně k ní jako barvě sednou.

Pusťte si bílou k tělu

Když se podíváme do šatníku běžné pracující ženy, dnes možná na home office, nebo maminky na mateřské, neměla by v něm chybět bílá košile. Klasiku je možné nahradit prodlouženou variantou do půlky stehen nebo tunikou s volány v délce nad kolena. O bílém tričku jsme už psali, to je zkrátka základ. Jedny rozevláté bílé maxi šaty určitě užijete u vody nebo na pláži, v kontrastu s opálenou kůží bílá září.

Pozor na bílé kalhoty

Zabodujete také bílou vestou, ať už přízovou až do půli lýtek, nebo látkovou, projmutou a v délce na boky a volným nadýchaným svetrem se spadlými rukávy. Jednoduchá lněná sukně vás může zachránit, když se namane pracovní schůzka a vy se nebudete chtít soukat do šatů.

S kalhotami ale pozor, tady jde o speciální disciplínu a na bílé kalhoty musíte mít prima štíhlá lýtka a stehna a zadeček takříkajíc v normálu. Bílá prostě přidává na objemu a „nohy v sádře“ nefrčí. Jinak se ale bílé vůbec nebojte!