V hlavní roli střih

Máte trochu povislejší břicho? Madla lásky se na vašich bedrech utábořila už před lety a na změnu to nevypadá? Na tuhle nepříjemnost, která přichází s věkem a nemusí nutně souviset s tím, že jste na stará kolena zpohodlněla, si nakonec musíte zvyknout. Důležité je nepodlehnout panice a nezanevřít na módu. Slušet vám bude třeba volnější tunika, lehce se rozšiřující na bocích, nebo top s řasením v bočních švech. Špíčky perfektně zamaskuje také asymetrický top s překřížením v přední části nebo podkasaná či podvázaná halena. Tyhle kousky můžou být flitrované třeba jen na určitém místě, jako ozdoba výstřihu, raglán rukávu nebo samostatný pruh napříč předním dílem.

Upoutejte spodním dílem

„Ajajaj,“ řekne si leckterá z vás. „Tak tohle pro mě opravdu není…“ Víte to jistě? Některé národnosti jsou na své pozadí jaksepatří hrdé a my, slovanské ženy, s ním máme problém. Jak říká spousta mých kamarádů, ženskou je třeba mít za co chytit. Pokud jde o zadek, klidně si na silvestra oblékněte černé elastické kalhoty s metalickým efektem, hedvábnou bílou košili zastrčte dovnitř a vystavte na odiv své křivky. Pokud byste se necítila, stačí si přes obeplejší základ nasadit dlouhou splývavou vestu a nechat ji provokativně rozepnutou. Nebo ji zapnout na jeden knoflík v pase a kolem uvázat širokou stuhu. Kdy jindy si dovolit trochu extravagance?

Kostým, který nikdo nepřehlédne

Do módy se vrací kalhotové kostýmy z 80. let. Potištěné, vyzývavé, flitrované, disco příběh ožívá. Že jste na to stará? Nejste. Pořiďte si sametové volnější sako a široké kalhoty, pro slavnostní příležitosti můžete obléknout obojí naráz a pod sako třeba blyštivý top. Vaše investice do retro kousků nazmar nevyjde, pro běžné nošení pak můžete kombinovat sako s černým overalem nebo džínami a tílkem a kalhoty s delším volným jednobarevným topem. Je to jen na vás.