I když se vám může zdát, že i nad vysokým pasem se vám můžou vyrýsovat nevzhledné převisy, nikdy nevypadají tak nevkusně, jako když se vyvalí bříško nad kalhotami do boku. A nemusíte být vůbec obézní, jak uvádíme výše, stačí jen trochu povolená kůže.

Zdroj: Youtube

Popotahování je konec

Vsaďte na vysoký pas a užívejte si pohodlí i v tom směru, že nemusíte kalhoty a sukně co chvíli popotahovat nahoru. Vysoký pas dokáže navíc fikaně zakrýt povislé břicho.

Správná velikost je důležitá, pokud se na vysoký pas necítíte, noste strečové kalhoty a sukně do široké gumy. Pak vám nebude nic až tak extrémně přetékat přes pásek.

Džíny a zase džíny

V 90. letech minulého století se nosily džíny s extra vysokým pasem a třeba i se sámky, ve kterých se nějaký ten fald navíc utopil.

Překvapivě se tahle móda vrátila i s tím, že se do denimových kalhot s vysokým pasem ležérně zastrkují volné košile i upnutá tílka nebo přízové volnější svetry. Nosí se zastrčený třeba jen jeden cíp, aby to působilo ledabyle.

Pouzdrové sukně frčí

Vysoký pas slušel vždycky také sukním, ty pouzdrové nevyjímaje. V takové sukni zaujmete ženskými proporcemi, pokud obepíná váš zadek, pas posazený proklatě vysoko mu dá sakra vyniknout.

Jestliže nejste zrovna ultraštíhlá, vybírejte si strečové modely s pružnou, širokou a třeba i kontrastní lemovkou.

Pozor na proporce!

Musíte si ale uvědomit, že kalhoty se zvýšeným pasem opticky zkracují trup. Když se tedy rozhodnete zastrčit košili nebo podkasaný top do kalhot, zkontrolujte v zrcadle své proporce.

Perfektně vypadají kalhoty se sámky v pase nebo teplákové modely s tenkou paspulkou a úvazem. Nosí se i jakoby sportovní sukně, které končí téměř pod prsy. Mívají všitý široký pásek a dokážou vyrýsovat postavu typu přesýpacích hodin.  

Široké nohavice

Vysoký pas svědčí i letos tolik moderním zvonáčům, kalhotám se širokými nohavicemi a kalhotovým sukním. Pokud vám to situace dovolí, oblékněte k nim nahoru crop tričko nebo upnutý nátělník, pokud ne, vrstvěte na sebe kratší a delší ležérní kousky, třeba i jinak barevné.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články