Kardigan je nestárnoucí kousek oblečení, který si oblíbily už naše babičky. Velkou výhodou je, že ho užijete po celý rok. Na jaře a na podzim místo baloňáku nebo dlouhé parky, v zimě přes něj obléknete vlněný kabát nebo prošívanou dlouhou vestu a budete šik.

Čím delší, tím lepší

Dlouhý splývavý kardigan prodlouží siluetu a třeba přes bílou košili k džínám supluje tradiční kabát. Obujte si na nohy tenisky a na záda batoh, street styl vás zaručeně omladí. Ale vedle nešlápnete ani ve chvíli, kdy ho zkombinujete se šaty nebo delší sukní. Když bude spodní lem zpoza svetru trochu vykukovat, nic se neděje. Kardigan můžete navíc přepásat v pase nebo mu dodat fazónu messengerem se zkříženým popruhem či ledvinkou posazenou jako kabelka.

Tradiční a na knoflíky

Stará dobrá klasika nikdy neomrzí. Ať už sáhnete po kardiganu, který bude ladit tón v tónu s topem pod ním, nebo si vyberete hrubě pletený svetr s copánky a výraznými knoflíky, budete šik. Poslední dobou se vrací do módy domácí tvorba, tedy i pletení a háčkování. A k takovému vlastnoručně vyrobenému kardiganu se hodí extravagantní knoflíky. Ať už si vyberete masivní a dřevěné, hliníkové potažené látkou, drobné perleťové nebo třeba výrazné spony a háčky, nejlépe vyzní na jednobarevném přízovém nebo pleteném svetru. U pestrobarevných kardiganů vsaďte na středně velké knoflíky v barvě, která ladí s designem svetru.

Pestrobarevný svět

Nosí se všechny přírodní tóny, od tmavě hnědé po skořicovou, pískovou, barvu bahna a žulových kvádrů. Ale nemusíte se vyhýbat ani pestrým barvám, pleteniny k mixování barev přímo vybízejí. Stále vedou jednoduché střihy, ale i kardigany s klopami nebo prodlouženou zadní délkou. Nebojte se ale ani volnějšího střihu a spadlých ramen.

Zdroj: vlasta.cz

Související články