Dostala jste pozvánku na svatbu nejlepší kamarádky, hodláte oslavit narozeniny nebo křtiny přestrojena za dokonalou dámu nebo se prostě chcete jen blýsknout luxusními střevíčky na jehlách? Vaše nožky si zaslouží obutí hodné královny a ruku v ruce s tím je třeba doladit i stylový outfit.

Šněrování nebo řemínky?

Kromě lodiček s páskem kolem kotníku jsou letním trendem především slingback modely s otevřenou patou a lodičky s bočním vykrojením. Nesmírně stylově vypadají kousky se šněrováním nebo rafinovanými řemínky.

Otevřená, neotevřená… Řeč je o patě

I u sandálků se setkáváme jak s otevřenými modely, tak s kousky s uzavřenou patou. Hitem letošní sezóny jsou především sandály s poutavým proplétaným páskem nebo výrazným kovovým řetízkem. V módě rovněž zůstávají i klasické jednoduché páskové boty.

Vybarvěte se

Vsaďte nejen na neotřelé střihy a detaily, ale také na barvy. Oživte svůj slavnostní outfit extravagantním kouskem v pastelových nebo výrazných sytých odstínech. Kromě veselých barev v letních kolekcích nechybí ani elegantní modely v neutrálním či metalickém tónování.

Zaklekněte do bloku

Pokud snad máte obavy, že se ve svůdných jehlách budete bořit na zahradě do hlíny, zvolte kousek na pevném blokovém podpatku, který vám zabezpečí větší pohodlí a stabilnější krok.

Umíte odlišit podpatky podle typu?

Umíte odlišit podpatky podle typu?

  • „Stiletto“ podpatky (odvozeno z italského „stilettare“, tedy píchnutí nebo bodnutí) jsou extrémně vysoké, někdy až 25 cm.
  • „Pumps“ podpatky jsou nižší a malinko širší, stále se však jedná o jehly.
  • „Kitten heels“ neboli „kačenka“ jsou zvláštně tvarované pohodlné podpatky do 5 cm.
  • Blokové podpatky jsou stabilnější a širší.
  • „Sculptural heels“ neboli sochařské podpatky mívají geometrický či jinak atypický tvar a slouží zároveň jako ozdoba boty.

ZDROJ: www.vlasta.cz

Související články