Pokud se nechcete pouštět do experimentů s novými trendy a v botníku máte klasické černé „loafers“, podívejte se na video, jak tyhle tradiční mokasíny kombinovat s oblečením.

Zdroj: Youtube

Každopádně stále platí, že trendy jsou trendy, ale kvalita a preciznost zpracování jsou v případě obutí víc než nutné. K čemu by vám byly super moderní boty, když byste v nich udělala bez úhony sotva pár kroků? Vybírejte svoje nové botky velmi pečlivě a s rozvahou. Ať vás nebolí nohy!

Nestárnoucí lodičky

Bez lodiček se neobejde žádná pracující žena. A koneckonců ani party girl. Minimálně dvoje lodičky na vyšším podpatku by měla vlastnit každá z nás. Nadčasové, černé lodičky bez zbytečných okras jsou doslova nutností, stejně tak se přikláníme i k variantě minimalistických nude lodiček, které doslova splynou s vaší pokožkou a opticky tak prodlouží nohy. Pokud lodičky unosíte, nabízí se také barevnější varianty. Ve hře stále zůstávají sexy červené, atraktivní sytě modré nebo třeba zelené modely, které rozzáří uniformní černý kostým, malé černé nebo šedý outfit tón v tónu.

Znovuobjevené mokasíny

Tyhle boty nosili původně rybáři na severu Evropy, ale záhy jim přišli na chuť umělci a pak i veřejnost. Stálicemi jsou mokasíny vyrobené z kůže a svrchu zdobené širším koženým pásem našitým napříč přes nárt. Ten může být zdobený třásněmi nebo výraznou kovovou přezkou. Nápadných změn ale doznala jejich podrážka nebo rovnou podpatek. Moderní jsou mokasíny na vysoké traktorové surovce, často v kontrastním barevném provedení, a absolutním hitem podzimu jsou mokasíny na vysokém blokovém podpatku, vpředu s vyšší platformou. Ty mají zpravidla delší jazyk, který často schová celý nárt a končí těsně nad kotníkem. Z barev stále vítězí světlounce krémová, písková a černá, ale odvážnější z vás můžou sáhnout i po sytých barvách.

Nezbytné tenisky

Bez tenisek se neobejdeme v žádném ročním období, tedy ani v zimě, kdy je výrobci zateplí kožíškem nebo vnitřek boty vypolstrují. Na podzim ale unosíte i textilní modely, musíte je ovšem naimpregnovat, abyste boty, především ty světlé, nemusela po každém nošení prát. Super alternativou klasických látkových tenisek jsou kecky kožené, pogumované, z kvalitních napodobenin kůže… Nosí se tenisky kotníkové i nízké, s kulatou nebo i zužující se špičkou. V případě kotníkových tenisek se stále častěji objevují suché zipy nebo zdrhovadla z boku boty a šněrování je pak vnímáno spíše jako doplněk. Co se týče podrážky, stále frčí vyšší sneakersky i retro kecky s rovnou podrážkou.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články