Naštěstí existují určité stylistické fígle, díky kterým můžete postavu alespoň opticky vylepšit. A dnešní móda je taková, že vám umožní oblékat se trendy a stylově, přestože už dávno nemáte tělo modelky. Over size oblečení se nosí, dokonce si na něm ujíždí nejmladší generace. A v kurzu jsou i velmi netradiční střihy, kdy se oblečení zdá být neforemné a přitom akcentuje na jeden výrazný detail. Dávno odzvonilo dobám, kdy moderní znamenalo být upnutá ve strečových minišatech a na ultra vysokých jehlách pro prodloužení nohou.

V oblečení se musíte cítit dobře

Když si vyberete správný outfit, který vám padne a ubere pár kilo na břiše, máte vyhráno. O tom, že se na sebe díváte do zrcadla ve spodním prádle s nechutí, nemusí totiž nikdo vědět. Pokud budete přijatelně oblečená a budete se cítit dobře, vaše sebevědomé chování dá jasný signál, že jste sama se sebou v pohodě. Zjistěte, jaké střihy oblečení zakryjí větší bříško, a už se za něj nebudete muset stydět, alespoň navenek.

Džíny s vysokým pasem

Větší a povolené břicho šikovně zamaskují kalhoty s vysokým pasem. A posledních pár sezón jsou hodně moderní, takže nikoho nepřekvapí, když si na sebe obléknete džíny s rovnými nohavicemi a opasek budou mít až nad pupíkem. Když si k nim obléknete volnou halenu, zastrčíte ji dovnitř a trochu podkasáte, opticky odpoutáte pozornost od břišních partií. Dokonce i nechtěné břišní faldy trochu stáhnou. Kolem pasu pak můžete provléct tenký pásek, který naznačí vosí pas, ale přitom nebude bít do očí.

Zavinovací nebo řasený top

Zavinovací halenky vypadají hezky, a ještě k tomu vám pomohou zamaskovat břišní partie. Můžete si vybrat takovou, která vám poodhalí dekolt, třeba se zavazováním na boku. Šikmý střih dokáže roztříštit plochu, pokud je ještě na boku látka mírně nařasená, je to bonus navíc. Podobně funguje i „voda“ na hrudníku nebo žabičkovité řasení na bocích. Je-li vaše břicho opravdu tučné a žádný z topů pro vás není vhodný, sáhněte po dlouhé volné tunice se vzorem nebo si pořiďte top s netopýřími rukávy a s rantlem na bocích. Prima je také obléknout top rovného střihu a přes něj navrstvit rozepnutou košili s cípy uvázanými pod bříškem.

Lehce projmuté sako

Delší sako s mírným projmutím v pase, ať už těsně pod zadek, nebo delší, vám opticky zvýrazní boky a tím pádem i zmenší bříško. Černé sako je základem šatníku, ale vám se bude hodit i blejzr v nějaké výraznější barvě. Uvědomte si, že vhodným a ležérním vrstvením vždy odlákáte pozornost od jedné partie a okolí začne daleko více vnímat celek jako takový.

ZDROJ: https://vlasta.cz