Zdroj: Youtube

Jestli se právě chystáte do optiky, myslete na to, jak se obvykle líčíte. Pokud máte sklon k experimentování, vsaďte na obroučky černé, hnědé nebo želvovinové, ke kterým se hodí i syté a pestré tóny. Každá další barva už vyžaduje ladění. Síla obrouček by měla být vyvážená se šířkou očních linek, jestli vám sluší kočičí rámování, troufněte si i na širší obruby. Velikost a tvar skel určí, kolik z oka bude vidět, například stínování či kouřovky, které zaberou při tvoření dost času, je potom škoda zakrýt brýlemi.

Základy

Málokterá žena si uvědomí, že brýle všeobecně vytváří na očním okolí stíny a celkově plochu ztmavují. Proto se vyhýbejte příliš tmavým barvám a matnému efektu. Vyberte si vždy o odstín světlejší, než vám padne do oka na první pohled. Naučte se pracovat se třpytem, který se nanáší pod obočí a k vnitřnímu koutku oka, aby otevřel pohled a omladil oči. Barevné líčení zaměřte na horní víčko, vždy důkladně roztírejte obrysy nanesených barev, ať už štětečkem, nebo špičkou prstu. Platí to i pro kreslení linek tužkou, mírné rozetření vypadá pod brýlemi lépe a také si pohlídejte, aby se vyplnila i místa mezi kořínky řas. Vyplatí se investice do zvětšovacího zrcadla a výsledek zkontrolujte už s nasazenými brýlemi. Pokud vidíte pod očima tmavé stíny, jemně je skryjte poťukáním tělovým tekutým korektorem. Výraznější namodralý tón zamaskuje speciální žlutý korektor, ale šetřete s ním jako se šafránem.

Pokrytí

Kolik bude třeba make-pu, korektoru a tvářenky, určete podle toho, kolik plochy zabírají brýle. Pod větší obroučky, které přesahují lícní kosti, není tvářenka třeba, naopak, mohla by tvář zdeformovat. Jestli tvářenku použijete, vyberte si tekutou, která se lépe spojí s pletí. Zastoupí ji třeba i tekutá rtěnka. Všeobecně je praktický matující make-up, aby po něm brýle neklouzaly, především na nose. Nedělejte příliš silnou vrstvu, do které by se vytlačily pacičky na nose nebo hrana obrub na tvářích. Také se dá výsledek pojistit použitím matující pleťové báze, která hlídá nadměrné maštění a nanáší se ještě před make-upem. Nebo naopak přidat k hotovému líčení pudr nebo fixační sprej, který také zabrání rozmazání, když se budete obličeje dotýkat například při sundávání brýlí.

Rám nad rámem

Ideální sluneční brýle by měly skrýt obočí, ale u dioptrických to neplatí. Máte-li oblouky obočí zakryté, stačí jen pročesat chloupky po směru růstu bezbarvým gelem, ale ohlídejte, aby žádné chloupky nepřerůstaly jeho tvar. Obzvlášť pokud máte brýle nablízko, které zvětšují, chloupky mimo budou nepřehlédnutelné. Bude-li obočí vidět nad obroučkami, věnujte mu více pozornosti. Učešte ho, zvýrazněte tvar a dokreslete chybějící chloupky. Vyberte tužku o odstín světlejší, než máte přirozenou barvu. Většina z nás má jeden oblouk o trochu výš, domalováním se dá nerovnost zmírnit.

Najisto

Už se vám to určitě stalo, nalíčení řasy protáhlo tak, že se dotýkaly skel, a vytvořilo na nich černé čáry. Dejte přednost řasenkám objemovým, které neprodlužují, ale zahušťují. Konečky delších řas natočí řasenky s curl efektem. Před líčením se dají také ohnout kleštičkami na řasy, před použitím je nahřejte fénem. Řasenky často obsahují pečující olejové složky, které mohou brýle špinit, zabrání tomu voděodolné složení. Blondýnkám pod brýle sluší řasenka černohnědá, hnědá nebo barevná.

Lekce konturování: hotovo za 3 minuty

Připravte si tmavší make-up, rozjasňující make-up a tekutou tvářenku, na roztírání štětec nebo houbičku – blender. Tmavou barvu naneste v tečkách na obvod obličeje, aby vytvořila konturu oválu. Naneste pod dolní hranu lícních kostí. Zeštíhlete nos tím, že uděláte linky podél středu. Rozjasňovačem vybarvěte pod očima plochu ve tvaru obdélníku. Naneste na čelo, tváře a oční víčka. Tvářenku naneste nad horní hranu lícních kostí. Aplikátorem všechny barvy propojte a rozetřete do ztracena.

Zdroj: https://vlasta.cz, https://youtube.com, https://colorescience.com

Související články