Přišla zima a s ní i potřeba zahřát se doslova od hlavy až k patě. Bez pletené čepice a huňatého šálu je kompletní zateplení nemyslitelné. Pokud jste někdy trochu pletla, určitě víte, že hladce obratce se hned tak nezapomíná. Oprašte jehlice a zkuste si nějakou huňatou šálu vytvořit svépomocí, zahřeje vás i na duši.

Víte, co je beanie?

Hitem poslední doby se stala takzvané beanie čepice, která zaujme na první pohled svým protáhlým střihem, díky němuž ji můžete nosit různým způsobem – zahnutou, s výrazně ohrnutým okrajem, visící dozadu či jen tak na stranu… Možností je spousta.

Milujeme bambule

Tradiční kulich s jednoduchým pravidelným vzorem nebo s klasickými copánky vám bude slušet. Můžete si vybrat z nesčetných barevných variant, a pokud máte dostatek odvahy, pořiďte si model s velkou bambulí. Ta bývá často odepínací pomocí suchého zipu nebo knoflíku, který umožní bambule měnit dle libosti. Absolutní Miss bambule 2020 se stala bambule kožešinová.

Zkuste baret!

Přízový nebo pletený baret je nejlépe nosit ledabyle nasazený na temeni nebo lehce spadlý na jednu stranu. Pokud by vám v této poloze nedržel, použijte sponky.

Něco kolem krku

Letos dlouhé šály vytěsnily pletené nákrčníky. Jejich nespornou výhodou je snadná manipulace, a pokud si jich navléknete několik najednou, docílíte zajímavého estetického efektu. Můžete hravě kombinovat různou sílu pletáže i rozmanité barvy. Trendy je také pašmína, tu můžete nosit omotanou kolem krku jako šál nebo se do ní zabalit celá a vytvořit tak dojem atraktivního ponča.