Nechci tenhle kousek oblečení shazovat nebo mu upírat jeho místo na módním výsluní. Kdepak, právě dlouhý prošívaný kabát à la spacák má našlápnuto hodně vysoko. Nejenže se v něm musíte zákonitě cítit jako pod nadýchanou peřinou, ale můžete být i za módní ikonu. Podívejte se do naší fotogalerie a vyberte si nějaký prima kousek podle svého vkusu.

Pastelové barvy hrají prim

Velkým hitem letošní zimy budou extra dlouhé kabáty v přírodních světlých tónech. Zářivě bílou vystřídala jemná smetanová, lehounce pudrové tóny růžové a meruňkové, zelenkavá a mátová. Jako by módní návrháři dopředu očekávali, že letošní zimní sezóna bude i z hlediska situace tak trochu pošmourná, a chtěli vnést do ulic spoustu světlých a pozitivních barev. Možná si řeknete, že světlé barvy nejsou dvakrát praktické, ale na barevnou praktičnost si už dávno nehrajeme. I sportovní oblečení, častěji vystavované přírodním živlům a náchylné k zašpinění, bývá pestrobarevné.

Kožešina sem, kožešina tam…

K zimě patří kožešiny, o tom žádná. A my se samozřejmě přikláníme k těm umělým. Na péřových kabátech a bundách se objevují lemy na rukávech a límcích, kožešinová bývá i podšívka. Nejčastěji je kožešinka vidět na lemu kapuce. Často bývá odepínací nejen celá kapuce, ale i kožešinový lem. Trendem jsou vícebarevné kožešiny, které můžete vhodně doplnit čepicí, rukavicemi nebo šálou podle aktuální nálady. Mně samotné se osvědčilo ušít si ještě pár ozdobných lemů na výměnu, není to nic složitého, jen je třeba trefit stejné druky nebo spony a lem kapuce si můžete obměňovat i několikrát za den. Bunda tak může mít spoustu podob a vy nebudete nikdy za šedou myš.

Zkoušejte pečlivě

Pokud se v neforemném péřovém kabátu necítíte, sáhněte po projmuté lehčí péřovce. Tepelně vám prokáže stejnou službu, samozřejmě záleží na kvalitě materiálu. Over size střih nesluší každému, proto si máte možnost vybrat i ze spousty rovně střižených delších bund a kabátů. V dnešní on-line době je těžší trefit správnou velikost, ale nic nebrání tomu nechat si poslat na vyzkoušení více variant. V případě zimní bundy nejde o bezvýznamnou položku a oblečení vám musí perfektně sedět. Připravte se na zimu s předstihem!