Lehoučkou univerzální péřovku unosíte celý rok. Bochánky na bundě překvapivě kila nepřidávají, spíše naopak. Pokud zvolíte projmutou variantu, bude i ve velikosti XXL vypadat perfektně. Taková péřovka je lehoučká, přitom skvěle zahřeje a složená do vlastní kapuce zabere minimum místa. Vejde se do střední kabelky i do malého batohu jako záložní vrstva. Některé z těchto lehoučkých bundiček mají totiž místo klasického peří dutá vlákna, která plní stejnou zahřívací funkci a přitom jsou daleko lehčí než peří.

Malinkatý balíček

Velkou výhodou je jejich skladnost. Pokud má bunda kapuci, můžete ji využít jako obal, bundičku do ní srolovat nebo jen zmuchlat a stáhnout pomocí utahováku na tkaničce. Některé bundy mají obalový sáček všitý uvnitř podšívky nebo k jejich srolování slouží vnitřní kapsa. Pokud máte bundu sbalenou na delší cestu, po příjezdu na místo ji vyklepejte, protřepte, aby se dutá vlákna nebo peří poskládaly do původního tvaru.

Prošívání pro volný čas

V módě jsou vypasované nadýchané bundičky v různých barevných tónech, ale černá, šedá nebo béžová v šatnících stále převládají. Do takové nadčasové bundy můžete investovat víc peněz, protože nehrozí, že ji budete nosit jednu sezónu a pak se vám zákonitě okouká. Novinkou je prošívání ve formě vlnek, kosočtverců nebo slziček.

Barvy nejsou omezené

V případě street kousků, mezi které právě sportovní bundičky patří, je barevná škála neomezená. Ty z vás, které vyznávají ležérní eleganci, určitě dají přednost béžovým tónům, smetanové a starorůžové, výstřednější sportovkyně pak ocení zejména syté tóny oranžové, zelené a modré. Letos jsou moderní také prošívané doplňky. Velké naducané tašky a batohy vtipně doplňují kotníkové tenisky a sněhule, které působí velmi robustně.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články