Tmavě modrou, stejně jako černou, řadíme mezi neutrální barvy. Obě dvě se dají mixovat téměř s čímkoli, dokonce i vzájemně vytvoří zajímavou temnou kombinaci. Pokud chcete svůj černomodrý outfit ozvláštnit, poskládejte ho z kousků s různou strukturou materiálů. Uvidíte, že na módním nebi zazáříte. Černá i modrá jsou navíc velmi formální společenské barvy, které za žádných okolností neurazí. I byznys dress code s nimi počítá.

Modrá vás zlehka omladí

V modré barvě vypadáme všechny mladší. Koneckonců, můžete si udělat test. Oblékněte si černý rolák a podívejte se do zrcadla, co černá udělala s vaší pletí. A pak sáhněte po modré, rozdíl bude patrný. Černá barva u obličeje přidává několik let navíc, velká plocha černé barvy prostě vytahuje vrásky. Tmavě modrá vaši pleť také dvakrát neosvěží, ale proti černé je to „žabařka“. Celistvost tmavě modré barvy můžete rozbít jemným vzorkem, případně využít transparentnost krajky nebo šifónu a pohrát si s detaily. Tmavě modrá sluší světlé i opálené pleti a rozhodně lichotí každému věku.

Tmavě modrá je přívětivá

Lidé, kteří se halí převážně do černé, působí na ostatní sebejistě, ale také nedostupně nebo až povýšeně. Potvrzuje to stylistka Jana: „Černá barva mně osobně zvyšuje sebevědomí, protože se za ni můžu za každé situace schovat, i když se zrovna necítím ve své kůži, ale lidé se ke mně chovají chladně a odměřeně. Zato v tmavě modré se většinou cítím více otevřená, zároveň ji vnímám jako barvu slavnostní, mám ji podvědomě spojenou s jakousi královskou vznešeností. Co mě překvapuje, je změna v chování ostatních lidí, kteří jsou najednou mnohem milejší.“

Jemné kombinace

Největší výhodou tmavě modré je její kombinovatelnost s ostatními barvami. Hlavně v létě, kdy chcete oblečení oživit pastelovými tóny, nepůsobí tato kombinace tak tvrdě, jako tomu je v případě černé. Modrá se s ostatními barvami skvěle doplňuje, letní kombinace se světlounce žlutou nebo blankytně modrou je dokonalá. Další možností jako stvořenou pro léto je mix s červenou a bílou. V rámci tolik oblíbeného námořnického stylu se s ní setkáváme často. Černo-červená kombinace je výrazná až agresivní, na někom může vypadat vulgárně. Kdežto červená s tmavě modrou snese mnohem víc. Také pastelové a světlé barvy jsou vedle tmavomodré jemnější než s černou. A duo tmavě modré s hnědou? Jistě uznáte, že nemá chybu, jde o elegantní a nadčasové spojení.

ZDROJ: https://vlasta.cz