Jessica Chastain rozhodně není ve filmové branži žádný nováček. Z divadlení scény přešla do filmu v roce 2008 a od té doby se filmové nabídky jen hrnou. Před devíti lety dokonce vyhrála prestižní Zlatý glóbus za hlavní roli v dramatu 30 minut po půlnoci a za svou kariéru zazářila hned v několika filmech, které se nesmazatelně zapsaly do světové kinematografie.

Mezi její nejvýznamnější role patří rozhodně Murphy Cooper ve sci-fi dramatu Interstellar, Elizabeth Sloane v dramatu Případ Sloane, Antonina Zabinska ve válečném dramatu Úkryt v zoo, Molly Bloom v životopisném dramatu Velká hra a také Tammy Faye v životnopisném snímku Očima Tammy Faye, za který si vysloužila již zmiňovaného Oscara.

Šatník držitelky Oscara

A jak se vlastně obléká Jessica Chastain? Na letošní slavnostní předávání Oscarů zvolila třpytivou zlato-fialovou róbu Gucci, ve které vypadala jako disneyovská princezna. Její šaty patřily rozhodně mezi ty nejpovedenější. Kdy jindy obléknout tak opulentní róbu, než na tu nejočekávanější filmovou událost roku.

Krásné šaty ale předvedla i na mnoha předcházejících událostech. Ráda totiž nosí barvy a poměrně rozmanité střihy, takže většinou všechny svou volbou překvapí. Na červeném koberci už předvedla šaty nebesky modré, kanárkově žluté, smaragdově zelené, sytě červené, ale i nadčasové černé nebo něžné bílé. A nutno podotknout, že ve všech vypadala skvěle, ačkoliv měly většinou všechny odlišný střih.

Když se zaměříme na to, v jakém kousku oblečení herečka nejčastěji tráví volný čas s manželem a dětmi, jsou to rozhodně džíny. K těm nejčastěji obléká pohodlný vršek a podle počasí případně přidá koženou bundu nebo béžový trenčkot. Mimochodem, tyhle dva univerzální svršky by neměly žádné z nás chybět ve skříni.

Oblíbeným kouskem Jessiky Chastain jsou také nadčasové pouzdrové šaty. Po těch sáhne, když se chystá na společenskou událost, jejíž dress code si nežádá velkou večerní róbu. Pouzdrových šatů má pořádnou sbírku. S oblibou střídá kousky s dlouhým i krátkým rukávem, ale také úplně bez rukávů. Některé ze šatů jsou jednobarevné, jiné zase s decentním vzorem - třeba s populární kostkou.