Loni jsme vlastně neměli ani příliš možností si večerní šaty slavných hereček prohlédnout. Pokud si dotyčná neodnesla sošku a byla “jen” nominovaná, režie ji věnovala asi sekundový záběr kamery, ze kterého jsme si odnesli maximálně tak barvu šatů. Letošní předávání cen bylo naštěstí se vším všudy, a tak si všichni milovníci krásných šatů spravili chuť. O krásné róby rozhodně nebyla nouze.

Tady je pět žen, kterým se volba šatů, doplňků i šperků vydařila na výbornou, a které by na červeném koberci obstály i v hollywoodské konkurenci.

Jana Plodková (40)

Éterická herečka patří mezi nejlépe oblékané Češky, a tak není divu, že zazářila i na sobotních Českých lvech. Na pódium přišla předat hned první cenu a nasadila laťku opravdu vysoko. Oblékla světle žluté lehounce třpytivé šaty s netradiční kápí z dílny úspěšné české návrhářky Zuzany Kubíčkové, které doplnila krásnými šperky Cartier, zlatým psaníčkem a sandálky ve stejném tónu.

Aňa Geislerová (45)

Co se módy týče, zdatně sekunduje Janě Plodkové a klidně o ní můžeme mluvit jako o módní ikoně. A ani tentokrát nešlápla vedle. Aňa přišla na pódium předat cenu za nejlepší mužský herecký výkon, kterou si naprosto zaslouženě odnesl Václav Neužil za ztvárnění legendárního Emila Zátopka. K této příležitosti zvolila třpytivé dlouhé šaty s asymetricky řešeným vrškem, který odhaloval jednu paži od ramene až dolů. Za dechberoucí róbou stojí české návrhářské duo tvořící pod názvem Chatty. Stejně jako Jana Plodková pak doladila celý look luxusními šperky Cartier.

Elizaveta Maximová (29)

Velmi originální model zvolila herečka ruského původu, která je v posledních letech velmi často obsazovaná jak ve filmech, tak i minisériích či seriálech. Třpytivý overal s rolákem a přes něj naznačené průsvitné šaty z dílny Lukáše Macháčka byl jednoznačně nejoriginálnějším modelem celého večera. Herečka ovšem neohromila jen svým outfitem, ale především svým dojemným proslovem, ve kterém se svěřila, jak moc se bojí o své prarodiče a bratra, kteří žijí v Rusku, a zároveň se modlí za všechny Ukrajince.

Antonie Formanová (23)

Vnučka filmové legendy Miloše Formana si odnesla svého svého prvního Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Okupace. Mladá herečka vsadila na velmi jednoduché, avšak slušivé modré šaty s takzvaným halter výstřihem odhalujícím ramena a naopak zakrývajícím dekolt a z části i krk. K šatům originálně obula žluté šněrovací boty.

Jenovéfa Boková (29)

Krásná herečka vsadila stejně jako Jana Plodková, ale také třeba Zuzana Stivínová či Denisa Barešová, na kolekci Couture 2021 Zuzany Kubíčkové, která byla zaměřená právě na večerní šaty. Jenovéfa si vybrala překrásné sametové šaty s rafinovaným křížením a zvonovými rukávy. K šedým šatům obula stříbrné sandálky, se kterými sladila i elegantní psaníčko.