Ploché nebo na hodně nízkém podpatku

Možná vám trochu připomínají pánské domácí pantofle, ale zdání klame. Dámské modely bývají subtilnější, spletené z několika tenkých pásků, často zdobené kamínky, korálky nebo výšivkou. Nosí se i pantofle s plnou špičkou, kterým přezdíváme nazouváky. Elegantnější modely sází na nízký plochý podpatek, jde o nadčasovou klasiku, která z módy asi nikdy nevyjde, navíc se hodí úplně ke všemu.

Na zvýšené platformě

Platformy jsou stále v módě, ať už se jedná o vycházkové tenisky, kotníkové martensky nebo právě pantofle. K šatům a šortkám se vyjímají pantofle na vyšší platformě nebo klínku. Trendy jsou především modely s jutovou podešví ve stylu espadrilek nebo platformy korkové, které vhodně doplňují letní šaty a sukně z přírodních materiálů. Nechte se zlákat atraktivními kousky v neotřelém vzhledu. Tyhle pohodlné pantofle jsou lehoučké a na noze perfektně sedí, vašim unaveným nohám vám v nich bude dobře.

Lehoučké „plážovky“

K prázdninovým radovánkám patří pobyt na pláži. Nemusíte nutně vycestovat k moři, i v české pískovně nebo na břehu rybníka narazíte na písčitou pláž. K vodě jsou samozřejmě ideální žabky, ale i nazouvací pantofle ze syntetických materiálů. Pogumovaný textil, odlehčená voňavá guma nebo třeba syntetická krajka s pevnější podšívkou nadělá spoustu parády a skoro nic nestojí.