Když už se pro barvy rozhodnete, nemusíte se hned načepýřit jako kanárek. Křiklavé mohou být jen části oblečení – lem rukávů, klopy, manžety nebo místní výšivka. Atraktivní akcenty dodají šmrnc i jinak poměrně nudným kouskům. A co je nejdůležitější? Přece barevné doplňky.

Móda v barvách podzimu

Pro barevnou inspiraci nemusíte daleko, stejně teď nikam jinam než do přírody nemá smysl chodit. I když se to za barákem na sídlišti nebo u rybníčku na návsi barvami jen hemží, v lese a na přilehlé louce vám bude líp. Nasaďte pohodlné boty a vyrazte ven, na čerstvém vzduchu pookřejete a na ten marast, který je všude kolem nás, alespoň na chvilku zapomenete. A třeba si na procházce vzpomenete, že nějaké ty podzimně laděné kousky v šatníku určitě najdete.

Kratší procházka

Pokud zrovna neplánujete zdolat desítky kilometrů, můžete se zahalit do hřejivého svetru a k němu si klidně obléknout maxisukni nebo splývavé přízové šaty. Velmi oblíbený květinový potisk nás provází celý rok, a i když si ho většinou spojujeme s jarem, na podzim v oblečení posetém drobnými kvítky zabodujete možná ještě víc.

Na řadu přichází i koženkové a kožené bundy nebo ty z textilní eko kůže, které se skvěle kombinují právě s pleteninami, ale i tvídem nebo vrstveným hedvábím. Klidně si přehoďte několik různorodých vrstev přes sebe, mikinu omotejte kolem krku a nechte splývat přes záda, a až se v podvečer ochladí, máte jednu vrstvu k dobru.

Na podzimní túru

Oblečení pro delší túry, nebo dokonce treky by mělo být nejen hezké, ale i funkční, abyste se v něm dobře cítila a aby vás zahřálo i v sychravých podzimních dnech. „Co se týče materiálů, na vlně popularity se stále veze vlna, a to nejen merino, ze které se vyrábějí první vrstvy, ale i vlny hrubší, z nichž se pletou klasické svetry. Vlněné svetry budou letošní podzim a zimu hodně populární. Nejen ty s tradičními skandinávskými vzory, ale i tzv. ‚pracovní vlněné‘ v moderním střihu,“ říká Tomáš Uglaj ze společnosti Norská móda. A aby vám to dobře šlapalo, určitě si pořiďte nějaké vychytané pohorky. I ty se letos nesou v duchu oblíbených podzimních tónů a ctí barvu.