Maskování drobných vad na kráse

Máte-li na bříšku tukovou vrásu, strije či jizvy po operacích, určitě uvítáte elegantní způsob, jak tyto problematické partie schovat. Aby množství látky nebránilo dokonalému opálení, můžete využít nastavitelné kalhotky. „Vyšší kalhotky s nastavitelnou výškou pasu mívají ozdobnou pasovou légu a jejím ohrnutím získáte kalhotky bokové. Fungují i kalhotky s nastavitelnou výškou boků, které jsou vhodné pro větší velikosti a vystouplé bříško. Dvě symetrická řasení na předním díle umožní zvýšení pasu kalhotek, které tak ukryjí problémové partie bříška i boků. Záleží na vás, jak hodně vázací šňůrky povolíte,“ říká stylistka Trioly Žaneta Ilutanová.

S nohavičkou nebo sukní

Kalhotky s vysokým pasem mohou být bezešvé, nebo mohou mít lemy zdobené výšivkou, plastickou krajkou nebo tzv. „žabičkami“. Co se týče vykrojení nohaviček, fantazii se meze nekladou. Můžete nosit kalhotky hluboce vykrojené, klasického střihu nebo i s nohavičkou, které kromě bříška skryjí také povislý zadeček. Velmi moderní jsou i střihy s vysokým pasem a našitou sukýnkou nebo alespoň volánem našitým asymetricky kolem obvodu plavek.

Využijte geometrické potisky a řasení

Vysoké kalhotky mohou být jednobarevné, tmavší barvy, klasicky černé, šedé nebo tmavomodré, a kontrastovat tak s výraznějším horním plavkovým dílem. Čím dál oblíbenější jsou však modely pestrobarevné, léto si to přímo žáda. Na tomto střihu kalhotek krásně vyniknou drobné prostřihy, řasení nebo geometrické potisky, které dokážou šikovně opticky zformovat spodní partie. Pruhy rozbíhající se z boku dokážou zamaskovat drobné faldy na břiše, lampasy na bocích nebo podélné pruhy boky fikaně zúží. Široký lem v pase obvodu ubere hned několik centimetrů a volánky na nohavičkách napomohou dojmu, že je vaše postava symetrická a ve tvaru přesýpacích hodin.