V zimě frčí pleteniny. Ale když se nasoukáte do kamaší, nahoru si natáhnete hrubě pletený svetr a dílo podtrhnete maxi šálou, hodí vám to opticky deset kilo navíc. Budete-li chtít zazářit komplet celá v kůži, vzejde z vašeho pokusu domina na vycházce. O celobavlněném kompletu nemluvě, sportoviště jsou (bohužel) zavřená a jinam takové modely opravdu nenoste… Co tím chci říct? Že když si ze všech mono outfitů vezmete po jednou kousku, rozbijete nudný celek a bude vám to slušet.

Jak materiály mixovat?

Stačí si je dobře prohlédnout. Už na první dobrou poznáte, která látka působí opticky „těžce“ a která naopak vzdušně a lehce. Hrubá pletenina a vlna budou vždycky vypadat těžší než jemná příze, satén nebo hedvábí, a to nemusíme oblečení vážit. Jde o to, abyste si zbytečně nepřidávala optická kila. Splývavý materiál, který kolem vás za chůze jako by vlaje, je i na pohled lehký jako pírko a vy tím pádem také.

Odlehčujte

Zima koneckonců vrstvení, a tím i mixování, přímo nahrává. Když už si pod vlněný kabát kvůli chladnému počasí vezmete svetr s rolákem, odlehčete těžký vršek třeba plisovanou saténovou sukní nebo hedvábnými kolovými šaty, které budou kolem vás „tančit“. Tmavé vlněné sako zlehčete lehounkým hedvábným šálem omotaným kolem krku, k manšestrovým boy friend kalhotám oblečte viskózovou volnou tuniku a přes ní třeba přízovou vestu. Vždycky přemýšlejte o tom, že jak se v oblečení cítíte, tak i navenek působíte.