Antická říza

Šaty a topy, které nechávají záměrně vykukovat jedno rameno, paradoxně odvedou pozornost právě od příliš širokých ramen. Zamaskují i špatné držení těla, výraznou skoliózu nebo to, když se vám v horní partii zad začíná kvůli dlouhodobému vysedávání u počítače tvořit hrb. Velmi sexy jsou volné šaty áčkového střihu v délce nad kolena. Pokud si tedy kratší délku můžete dovolit, směle do toho. Odhalené rameno vynikne i na delším topu s řasením v oblasti bříška. Oblečení ale nemusí být s tím záměrem přímo „střižené“, můžete si ho jednoduše vyrobit. Stačí si obléknout pružné bavlněné tričko s lodičkovým výstřihem a ten si trochu „vytáhnout“. Zpěvačka Lucka Vondráčková si prý všechny topy tímto způsobem upravuje.

Netopýr

Další velmi oblíbenou variací je top, který má jeden rukáv střižený jak netopýří a druhý obeplý, případně na jedné straně topu rukáv úplně chybí. Tenhle střih si žádá jistou dávku odvahy, především tedy ten s absencí rukávu. Můžete si ho dovolit v případě, že nemáte povislou kůži na pažích a zádech, aby se vám nezařezávala podprsenka a nechtěné faldy nevykukovaly zpod trička. Když si ovšem takový kousek obléknete, budete za hvězdu. Dejte si pozor na zbytečné překombinování v rámci jednoho outfitu, když už sáhnete po atypickém kousku, zbytek oblečení by měl být co nejméně nápadný.

Předozadní klasika

Vzadu dlouhé, vpředu krátké – tuhle střihovou vychytávku ocení zejména ženy s větším pozadím a silnějšími stehny. Prodloužený zadní díl, pokud tedy zůstane volný a nebude vás zbytečně obepínat, nechá schované to, co má schované zůstat. Jestliže máte i větší bříško, pořiďte si delší košili s bočními rozparky, zadní díl nechte volně splývat a na předních dílech si uvažte uzel. Vznikne tak zajímavé nařasení, pod které schováte břicho. Dobře vypadají i dlouhé cípy po stranách, které opticky prodlouží a zeštíhlí siluetu.