Hranatá kabela s uchy

Klasický shopper bag neboli tote bag je ikonická kabelka větších rozměrů, která drží tvar, má zpravidla hranaté rohy a dvě dlouhá elegantní ucha. Většina modelů se zapíná shora na zip. Vnitřek vesměs nebývá členěný, maximálně na dva oddíly, a tak se do kabely vejdou i objemnější věci. Záložní svetr, látkové baleríny pro případ, že vás v lodičkách rozbolí nohy nebo se vám v nových botách udělají puchýře, a pléd pro chladnější podvečery. Abyste nemusela hledat drobnosti na dně velké tašky, určitě oceníte malé vnitřní kapsy.

Plátno vystřídaly pevnější materiály

Přestože první tradiční tote bag byl plátěný, dnes převládá syntetická kůže či pevná textilie, někdy pogumovaná, nebo pratelný papír. Jednobarevnou černou a hnědou klasiku doplňují modely v sytě modré, jásavě žluté, výrazně červené nebo pastelově zelené. Hravě seženete také tašky s pestrobarevným potiskem a různými ozdobami, jako jsou kovové spony, přívěsky, nášivky a třásně.

Vychytejte styl

Tote bag využijte i jako příruční zavazadlo do letadla, až to situace dovolí. Vejdou se vám do něj věci na cvičení nebo třeba na dvoudenní návštěvu rodičů, pyžamo a náhradní mikinu pojme hravě. Tahle taška tvoří ideální doplněk ležérního outfitu. Když si dáte trochu práce, můžete sehnat tote bag jako součást setu. Často ho tvoří kromě větší tašky také menší messenger přes rameno a psaníčko do ruky. Vychytané jsou ty sety, kde je pojítkem jedna barva, ale jednotlivé kousky mají jiný potisk a třeba psaníčko je pouze jednobarevné.