Zaměřte se na střih

Stejně jako spodní prádlo, i plavky musíte vybírat s rozvahou a chytře. Ač jde o (v tom lepším případě) miniaturní kousek oblečení, špatná volba střihu a potisku se vám může sakra vymstít. Plavky totiž poutají pozornost a dokážou odhalit nejednu nedokonalost na vašem těle. A co si budeme povídat, po padesátce i kdybychom se rozskočily, naše kůže prostě trochu povadá a povoluje. V plavkách tedy ukažte pokud možno jen to, co chcete opravdu ukázat, jedině tak se v nich budete cítit skvěle.

Plavky a pareo na vodu i na pláž

Teď budu trochu indiskrétní, ale o víkendu jsem si toho všimla i na mých dříve téměř dokonalých spolužačkách z tělovýchovné fakulty. Měli jsme sraz a jeli na vodu. Všichni bývalí a většina i současní sportovci. A všichni s pěti a více křížky na krku. Ano, chlapi vypadali vesměs skvěle, široká záda, vyrýsované paže a namakané nohy odpoutají pozornost od klubajícího se břicha. I když většina má stále i břišní pekáč.

A holky? Oblečené jsou všechny kočky, ale ve dvoudílných plavkách bylo vidět, kde se nám ten zatracený tuk usazuje. A i když nás bývalí spolužáci chválili, že oproti běžnému průměru jsme v našem věku sexy baby, stejně jsme tu uvadající kůži a kila navíc u večerní sklenky vína řešily. Proč to píšu? Jenom tři jsme nepropadly euforii ze sluníčka a nehodlaly si v lodi opálit i břicho. Ono to totiž ani nejde, protože když sedíte na lodní pryčně, zůstanou vám bílé právě ty tukové řasy a vy budete mít břicho krásně pruhované. Takže jsme jely v plavkách vcelku a opalovaly si dekolty a paže. Koneckonců, plavky vcelku se osvědčily i u kiosku nebo pak cestou na vlak, kolem pasu uvázaný šátek suploval sukni a jiné oblečení nebylo třeba.

Jaké modely letos pofrčí?

„V módě jsou nejrůznější vertikální i horizontální průstřihy, asymetrické střihy, sportovní styl, ale třeba i šněrování v pase nebo zdobení tkaničkami. Velkým hitem u všech typů plavek budou romantické volánky nebo decentnější řasení,“ uvádí Jana Vytisková, brand manažerka zásilkového obchodu a e-shopu Blancheporte.

Šikovně řešené průstřihy, třeba na bocích nebo v oblasti dekoltu, opticky zeštíhlí postavu. Asymetrický střih zase odpoutá pozornot od problematických partií, řasení na bříšku zjemní celkový dojem a skryje se v něm nějaký ten fald. Šněrování v pase nebo kontrastní opasek se sponou zvýrazní ženské křivky stejně jako překřížení, které dá vyniknout dekoltu. A volány? Ty zvýrazní to, co má být zvýrazněno, případně decentně zakryjí povolené paže nebo zadeček.