Džínová klasika

Prim zcela jistě hrají kraťasy džínové. Někdy si je můžete ustřihnout ze starších kalhot a ani není třeba záložek – odrbaný vzhled je stále velmi módní, takže nitě mohou v pohodě vykukovat. Džínové šortky drží tvar a dělají hezký zadek, tedy pokud vám dokonale padnou. Máte-li počínající celulitidu nebo vaše kůže není pevná jako ve dvaceti, raději přidejte na délce. Ne každá vypadá v šortkách jako modelka. Skvělá je délka dlaň nad kolena, přičemž nohavice je možné podle potřeby ohrnout. Když si ke kraťasům vezmete pěkný a elegantní vršek, třeba klasickou bílou košili nebo romantickou hlenku s volány či fiží, můžete v šortkách vyrazit i do práce.

Délka hraje podstatnou roli

Ty z vás, které mají štěstí a jsou vysoké a štíhlé, mohou nohy odhalit v plné kráse, podsaditější typy by měly sáhnout po šortkách v prodloužené délce. Kraťasy představují senzační alternativu k sukni, třeba když hlídáte v parku vnouče a neustále se ohýbáte. V sukni vám může sem tam vykouknout nechtěně spodní prádlo, což v dobře střižených šortkách nehrozí. Důležité ale je si uvědomit, že ne každý model je vhodný pro běžné nošení. Šortky na pláž či na túru vypadají přece jen trochu jinak než městské šortky nebo šortková sukně. Je třeba vyhodnotit situaci a přihlédnout k vlastním proporcím, jen tak můžete vybrat opravdu dokonalý kousek.

Šortky v rámci kostýmu

Samostatnou kapitolou je šortkový kostým, který si oblíbilo velké množství žen. Působí velmi svěže, a když se odvážete při výběru barev, můžete se na chvilku stát módní ikonou. Dejte si ovšem velký pozor na vykrojené kraťasy, ty si mohou dovolit pouze mladé a štíhlé slečny, které mají souměrnou postavu. Některé dámy si mohou dovolit šortky i v pokročilém věku, protože pomačkaná kolena má někdo ve třiceti a někdo neví, o čem mluvíme, ani po padesátce.

Přesýpací hodiny

Postavám typu přesýpacích hodin, tedy se širšími boky a úzkým pasem, sluší šortky volnější přes stehna a dole rozšířené. Kraťasy obecně ženám příliš nelichotí. Mnohem lepší je sáhnout po 3/4 délce kalhot nebo zkrácené délce pod kolena. Když chcete šortky nosit do práce, je lepší volit kvalitní lehčí materiál a vybírat střih třeba s puky a delší nohavicí.